دستاورد های دانشگاه علوم پزشکی تبریز الگوی مدیریت جهادی
دستاورد های دانشگاه علوم پزشکی تبریز الگوی مدیریت جهادی
آرمان تبریز--امروز دوم خرداد 1398 توفیق پیدا کردم درحضور ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی تبریز از برخی از دستاوردهای دانشگاه بازدید نماییم.

آرمان تبریز–امروز دوم خرداد ۱۳۹۸ توفیق پیدا کردم درحضور ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی تبریز از برخی از دستاوردهای دانشگاه بازدید نماییم.
اولین مورد مسجد زیبا وباصفا وتمیز دانشگاه با زیربنای ۸۰۰ متر مربع و با هزینه یک میلیارد و دویست میلیون بود که با هزینه شخصی جناب دکتر صومی تکمیل وبه بهره برداری رسیده است که در محیطی زیبا ومعنوی در ایام رمضان محل حضور پرشور دانشجویان علوم پزشکی می باشد.

جناب دکتر صومی به معنی واقعی اعتقاد به توان نیروهای جوان ومتخصص داخلی برای به روز نموده فعالیت های پزشکی می باشند .
دومین مرکزی که با هم بازدید کردیم مرکز نوآوری وشتابدهی سلامت بود که محل مناسبی برای حضور شرکت های دانش بنیان وتولید ثروت از علم وتکنولوژی در زمینه پزشکی بود که در نوع بی نظیر بود.
با مدیریت جهادی جناب دکتر صومی شاهد توسعه عظیم فضای رفاهی وخوابگاهی در محوطه دانشگاه علوم پزشکی تبریز هستیم.پروژه خوابگاهی ۲۵۰۰ نفره دانشگاه علوم پزشکی تبریز که در قالب ۹ بلوک با ظرفیت ۳۲۰ واحد یا سوئیت در حال تکمیل و ساخت است.

این طرح خوابگاهی، جزو ۲۱ خوابگاه استانداردی است که از سوی وزارت بهداشت به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شده است.
تکمیل وتجهیز بزگترین مرکز دیالیز در خاورمیانه از افتخارات دیگر دانشگاه علوم پزشکی می باشد. مرکز تحقیقات زیست فناوری پزشکی و ریز فناوری دارویی و بخش های در حال ساخت جهت پژوهشگاه و انستیتوی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی و همین طور مرکز تحقیقات سلول های بنیادی تبریزاز دیگر افتخارات دانشگاه می باشد که با پیگیری مستمر ایشان محقق شده است.
حدود ۱۰۰نفر دانشجوی خارجی در حال تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی تبریز هستند که نشان دهنده امکانات وپتانسیل های مطلوب دانشگاه می باشد.

افتتاح کتابخانه دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی باسیستم RFID و بخش کتابهای الکترونیکی و نیز سایر بخش های کتابخانه که شرایط مطلوبی را برای استفاده از منابع وامکانات علمی به روز دنیا برای محققان فراهم می نماید.

راه دسترسی جنوبی دانشگاه(خیابان تلاش) اساختمان جدید دانشکده داروسازی مرکز پیوند اعضا در مرکز دانشگاهی امام رضا (ع) از جمله اقدامات جهادی جناب دکتر صومی بودند که بدون توجه به حاشیه درحال تلاش شبانه روزی برای توسعه وپیشرفت مجموعه دانشگاه می باشند.

مرکز پیوند اعضای تبریز دارای زیر بنای چهار هزار و ۸۰۰ متر مربع است این مرکز در تبریز پروژه ی مشترکی بین دانشگاه علوم پزشکی تبریز و خیر تبریزی بوده و بخشی از اعتبار این مرکز توسط علوم پزشکی تبریز و خیر تبریزی “آقای نوبری” تامین شده است.این مرکز برای اولین بار در تبریز به عنوان مرکزی متمرکز درشمالغرب کشور برای پیوند اعضا راه اندازی شده است و با راه اندازی آن مردم مجبور نمی‌شوند برای پیوند اعضا به شیراز مراجعه کنند.

دانشگاه علوم پزشکی تبریز در حوزه پژوهش با ارتقای بیست رتبه در سطح کشور کم نظیر بوده و این بیانگر مدیریت صحیح دانشگاه است. افتتاح طرح‌های ارتقا سلامت و ایمنی ترافیک طرح‌های تحقیقاتی – علمی به منظور ارتقا سلامت و ایمنی ترافیک با همکاری کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی و پلیس راهور کشور در تبریز به بهره برداری رسید.

احداث مراکز بهداشتی و درمانی، کلینیک های تخصصی اورژانس، مرکز غربالگری سرطان، آی سی یو، سی سی یو، مراکز زایمان، ستادهای شبکه بهداشت و درمان دانشکده ها، اتاق های تمیز، پژوهشگاه، مرکز مهارت های بالینی دانشگاه، مرکز آزمون، ساختمان های جدید غذا و دارو و بهداشت، خوابگاه دانشجویی و راه جدید دسترسی بیمارستان امام رضا (ع) از دیگر افتخاراتی بودند که در سایه تدبیر وسخت کوشی همکار سابق جهادی ام جناب دکتر صومی در دانشگاه علوم پزشکی تبریز شاهد بودم وجا دارد خدا قوت عرض کنیم برای این مدیر پرتلاش ودلسوز وخستگی ناپذیر وآرزوی سلامتی وسعادت برایشان داشتیم.قطعا آذربایجان وایران عزیز به داشتن چنین فرزندان باغیرت برخود می بالد.

احمد بایبوردی فعال رسانه ای