سبک‌های آزاد کاراته، هماهنگی خوبی در آذربایجان شرقی دارند
سبک‌های آزاد کاراته، هماهنگی خوبی در آذربایجان شرقی دارند
آرمان تبریز-بنیانگذار سبک کیوکوشین یاسودا کاراته در ایران گفت: هماهنگی خوبی بین سبک‌های آزاد کاراته در استان وجود دارد.

آرمان تبریز-بنیانگذار سبک کیوکوشین یاسودا کاراته در ایران گفت: هماهنگی خوبی بین سبک‌های آزاد کاراته در استان وجود دارد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز،حجت عبدی در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: آذربایجان‌شرقی به  لحاظ کمّی وکیفی پتانسیل خوبی در کاراته آزاد دارد به طوری که هم اکنون بیش از ۳ هزار نفر در سطح استان، کاراته آزاد کار می‌کنند.

وی با بیان اینکه ۷ ماه پیش نمایندگی سبک کیوکوشین یاسودا از کشور ژاپن اخذ و در ایران بنیان نهاده‌ شده، افزود: در این مدت انجام یکسری کارهای زیربنایی و زیرساختی در اولویت قرار گرفت، هرچند درخواست‌های نمایندگی متعددی از استان‌های کشور وصول شده، ولی بنا بدلایلی با برخی از درخواست‌ها فعلا موافقت نشده است.

وی با اعلام اینکه فعلا فعالیت سبک در آذربایجان‌شرقی متمرکز شده است، گفت: درخواست نمایندگی چند استان از جمله تهران، اردبیل، آذربایجان‌غربی، البرز و لرستان در دست بررسی است.

عبدی با تشریح تمایز سبک کیوکوشین یاسودا با دیگر سبک‌های زیرمجموعه کاراته آزاد است، گفت: مبارزات کیوکوشین یاسودا مانند اکثر سبک‌های آزاد کاراته بصورت فول کنتاکت است ولی کانچو یاسودا بنیانگذار سبک، اجرای چند کاتا با شمشیر، سای و چوب را به کاتاهای کیوکوشین یاسودا افزوده است.

وی به تشکیل کمیته‌های فنی و انتخاب اعضای هیئت رییسه سبک کیوکوشین یاسودا اشاره و خاطرنشان کرد: در هیئت رییسه سبک، چند تن از مدیران و چهره‌های ارشد استانی حضور دارند و کمک‌های فکری خوبی در راستای رشد و گسترش مطلوب این سبک در کشور می‌کنند.

بنیانگذار سبک کیوکوشین یاسودا کاراته در کشور، با بیان اینکه در روند امور سبک مشکل خاصی جز مشکل مالی نیست، گفت: مسابقاتی در گرجستان برگزار می‌شود که در صورت موافقت فدراسیون کاراته و کسب مجوز شورای برون مرزی، اقدامات برای جذب اسپانسر مالی آغاز می شود و چنانچه اسپانسر لازم جذب شود، ورزشکاران به مسابقات گرجستان اعزام می شوند.

وی با بیان اینکه تاکنون حمایت‌های خاصی برای آموزش و توسعه سبک از سوی نهادهای متولی صورت نگرفته، افزود: البته باید توجه داشت در حال حاضر بیش از ۳۴ سبک از سبک‌های زیرمجموعه رشته کاراته در استان فعالیت دارند، بنابراین امکان حمایت مالی از کلیه سبک‌ها نیست.

مسئول هماهنگی سبک‌های آزاد استان در هیئت کاراته، به حمایت‌های همه جانبه این هیئت از سبک‌های متعدد فعال در استان اشاره کرد و گفت: هم اکنون هماهنگی خوبی بین سبک‌های آزاد کاراته در استان وجود دارد و هیئت کارته استان نیز نگاه خوبی به سبک‌های آزاد کاراته در استان دارد.

عبدی در خاتمه افزود: با نگرش مثبتی که رییس جدید فدراسیون کاراته به سبک‌ها دارد و فضای مناسبی که برای فعالیت سبک‌ها ایجاد کرده، مطمئنیم کاراته‌کاران کشورمان نتایج خوبی در مسابقات آتی بدست می‌آورند.