شکر ۱۰هزار تومانی کام مردم را تلخ کرد
شکر ۱۰هزار تومانی کام مردم را تلخ کرد
 خبرگزاری آریا-عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: خسارات سیل به اراضی نیشکر استان خوزستان، کشور را با کاهش تولید شکر به میزان ۵۰۰ هزار تن مواجه می‌کند.

 خبرگزاری آریا-عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: خسارات سیل به اراضی نیشکر استان خوزستان، کشور را با کاهش تولید شکر به میزان ۵۰۰ هزار تن مواجه می‌کند.

به گزارش خبرنگار، نظر افضلی عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در خصوص افزایش قیمت شکر در بازار طی روزهای اخیر، گفت: با توجه به اینکه بخش عمده ای از نیشکر کشور در استان خوزستان تولید می‌شود وقوع سیل اخیر در این استان، کاهش تولید شکر را به همراه دارد.

تولید شکر در گذشته قابل قبول بود

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طی سال‌های گذشته با توجه به میزان کشت نیشکر، تولید داخلی شکر قابل قبول بود و در این زمینه مشکلی وجود نداشت، تصریح کرد: خسارات سیل به اراضی نیشکر استان خوزستان کشور را با کاهش تولید شکر به میزان ۵۰۰ هزار تن مواجه می‌کند.

کسری شکر با واردات تامین شود

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کسری شکر در کشور باید از طریق واردات تامین شود تا در ادامه با مشکلات بیشتری مواجه نشویم، ادامه داد: در حال حاضر با توجه به اینکه شکر در میان کالاهای اساسی قرار داد واردات آن با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی صورت می‌گیرد.

بخشی از کسری شکر با کشت چغندر جبران شود

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخشی از کمبود شکر در کشور را می‌توان از طریق کشت محصولات جایگزین مانند چغندرقند جبران کرد، گفت: دولت باید هرچه سریع‌تر با تخصیص ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی اقدام به واردات داشته باشد زیرا شکر با قیمت هر کیلوگرم ۱۰ هزار تومان قابل قبول نیست.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش قیمت سایر محصولات در بازار افزایش قیمت. شکر برای معیشت اقشار پایین دست و متوسط جامعه مشکل ایجاد می‌کند.

  • منبع خبر : خانه ملت