با افتتاح پیست اسکی سهندتبریز، ورزش های زمستانی دوباره جان می گیرد
با افتتاح پیست اسکی سهندتبریز، ورزش های زمستانی دوباره جان می گیرد
 آرمان تبریز- مجری بهره برداری پیست اسکی سهند گفت: با اقدامات بعمل آمده و همکاری همه جانبه اعضای هیئت مدیره پیست اسکی سهند تبریز؛ این مجتمع ورزشی تا 2ماه آینده آماده بهره برداری و ورزش های زمستانی دوباره جان می گیرد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز، محمدحسین فوطه بافان در مصاحبه مطبوعاتی با خبرنگاران گفت: تلاش خواهیم کرد با رفع کاستی ها تا دو ماه آتی مجموعه ورزشی به بهره برداری برسد.
مدیر عامل شرکت قوش گولی سهند تصریح کرد: اولویت اصلی ما تجهیز و بازی سازی ساختمان موجود بود که به نوعی مخروبه شده بود اما تا حدودی این اقدام عملی شده تا جان پناهی برای ورزشکاران حوزه اسکی باشد و راه اندازی برف کوب نیز از دیگر اقدامات بود که این مهم نیز نهایی شده است .

وی خاطر نشان شد: متاسفانه امکانات و تجهیزات این مجموعه طی سنوات گذشته تقریبا اسقاطی شده و از این رفته و در این مدت که قریب به ۳ ماه است آن را تحویل گرفتیم به دنبال احیا نمودن مجموعه هستیم.

 مجری بهره برداری پیست اسکی سهند ادامه داد: مجموعه پیست اسکی متشکل از دستگاه برف کوب، تله اسکی و ساختمان پیست است که هر سه امکانات مستهلک شده و تاسیسات نیز قابل استفاده نبود که با تغییرات جدید در حوزه مدیریتی آن، بهینه سازی و بازسازی به صورت ضربتی علی رغم امکانات محدود بعمل آمده است .

فوطه بافان در پاسخ به سوال خبرنگاران که چه عاملی باعث فروش پاشی این مجتمع ورزشی گردیده  است گفت؛با توجه به اینکه در سنوات قبل افراد مختلفی با سلایق مختلف مدیریت کرده و به زیر ساخت ها توجه نکرده اند لذا این امر باعث مخربه شدن این مرکز ورزشی شده است .
مدیر عامل شرکت قوش گولی سهند همچنین در ادامه تاکید کرد : قوش گولی سهند به عنوان شرکت سازنده است که متشکل از ۴ شرکت ،سازمان شهرداری ها، شرکت عمران جلفا، هیات اسکی استان آذربایجان شرقی و فدراسیون اسکی کشور است و توانست در طی این مدت کارهای اداری را ساماندهی و از دو ماه قبل نیز وارد فاز عملیاتی بشود و کارهای اجرایی را عملیاتی تر نماید .
وی اظهار داشت: با بررسی های بعمل آمده به این نتیجه رسیدیم که در این مجتمع نیاز به پارکینیگ گسترده و وسیع هست لذا ترتیبی اتخاذ گردید تا امکان پارک یک هزار دستگاه خودرو در پیست با کمک سازمان همیاری و شرکت عمران جلفا ،که  ماشین آلات وادوات سنگین از قبیل بولدزر لودرو غیره در اختیار ما قرار دادند دادندبه ظرفیت ۱۰۰۰ دستگاه آماده گردد.

 این مقام مسوول در پیست اسکی سهند اضافه نمود: قراردادهای هم برای تجهیز و تعمیر برف کوب با یک شرکت معتبر اتریشی به عمل آمده  و سایر امکانات و ادوات لازم نیز به نوعی در حال بازسازی و ترمیم هستند.

وی اشاره ای هم به هزینه های به عمل آمده کرد و افزود: با تمام تلاش برای کاهش هزینه ها اما هزینه های ضروری وجود داشت تا جاییکه برای تعمیر برف کوب ۷۰۰ میلیون تومان هزینه شد و می توان گفت  از این دستگاه فقط چند تا در ایران موجود بوده و ۴۰۰ میلیون تومان هم هزینه تعمیر تله اسکی شده به طوری که این نوع تله اسکی ها در دنیا منسوخ شده اما ما به خاطر عدم دسترسی و وجود تحریم و عدم امکانات مالی چاره ای  جز بازسای نداریم تا به امید خدا در آینده بتوانیم به تجهیزات روز و مدرن مجهز شویم.

وی گریزی هم به بهسازی جاده دسترسی به محل پیست کرد و گفت؛ از آنجایی که جاده دسترسی هم کاملا تخریب و از بین رفته بود تا حدودی با یک آسفالت سرد بازسای شدتا دربرنامه های آتی و شروع فصل کاری سال جدید اقدام به آسفالت اساسی بشود.

مدیر عامل شرکت قوش گولی سهند همچنین درخاتمه گفت: مجموعه پیست اسکی سهند با ۵۰ هکتار مساحت زمین از طریق منابع طبیعی در اختیار مجتمع قرار گرفته و انتظار می رود درصورت ایجاد امکات، بیشتر و نیاز به فضای بیشتر برای  توسعه مسولان مربوطه اراضی بیشتری را در اختیار این مجموعه قرار دهند تا بتوانیم در شان نام تبریز خدمات لازم را به ورزشکاران ارایه بدهیم .
گفتنی است فوطه بافان در پایان از اعضای هیئت مدیره، هیت ورزش استان؛ اداره کل ورزش و جوانان استان، و تمامی عواملی که سبب هموار شدن این مسیر برای احیا و بازسازی مجموعه پیست اسکی سهند شدند قدردانی نمودند.