شهردار منطقه ۶ تبریز خبر داد: لایروبی ۹۵۰۰ متر کانال و آبرو طی پنج ماهه نخست سال‌جاری
شهردار منطقه ۶ تبریز خبر داد: لایروبی ۹۵۰۰ متر کانال و آبرو طی پنج ماهه نخست سال‌جاری
آرمان تبریز-شهردار منطقه ۶ تبریز از لایروبی و پاکسازی دستی و مکانیزه ۹ هزار و ۵۰۰ متر طولی، کانال و آبرو در طول پنج ماهه اول سال‌جاری خبر داد.

آرمان تبریزشهردار منطقه ۶ تبریز از لایروبی و پاکسازی دستی و مکانیزه ۹ هزار و ۵۰۰ متر طولی، کانال و آبرو در طول پنج ماهه اول سال‌جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛حسین عالی‌باف با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی و شرایط توپوگرافی شهر تبریز و سرریز شدن روان آب های سطحی به سمت غرب تبریز، اجرای عملیات لایروبی و پاکسازی دستی و مکانیزه جوب ها و کانال ها با هدف پیشگیری از بروز آبگرفتگی در معابر، بسیار حائز اهمیت است و بر این اساس طی پنج ماهه نخست سال‌جاری، ۹ هزار و ۵۰۰ متر طولی، کانال و آبرو به‌صورت دستی و مکانیزه لایروبی و پاکسازی شده است.
وی ادامه داد: در همین راستا، اجرای همزمان چند پروژه احداث کانال سنگی در سطح منطقه از جمله کانال ایلی سو در جاده صنعت قراملک به طول ۴۰۰ متر با اعتبار ۱۱ میلیارد ریال و کانال کوی صنعتی رود در اول جاده سنتو به طول ۵۰۰ متر و با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال با هدف جلوگیری از بروز سیلاب و تامین امنیت و آرامش شهروندان غرب تبریز به همت عوامل اجرایی حوزه معاونت فنی و عمرانی منطقه در حال انجام است.