صدور کارت سوخت برای ادوات کشاورزی منوط به شماره‌گذاری آنهاست
صدور کارت سوخت برای ادوات کشاورزی منوط به شماره‌گذاری آنهاست
آرمان تبریز-استاندار آذربايجان شرقي با تاکيد بر اينکه کشاورزان بايد نسبت به شماره‌گذاري تراکتورها و کمباين‌ها اقدام کنند، گفت: اگر وسايل نقليه کشاورزي پلاک‌گذاري نشود کارت سوخت براي اين وسايل صادر نمي‌شود.

آرمان تبریز-استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه کشاورزان باید نسبت به شماره‌گذاری تراکتورها و کمباین‌ها اقدام کنند، گفت: اگر وسایل نقلیه کشاورزی پلاک‌گذاری نشود کارت سوخت برای این وسایل صادر نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛دکتر محمدرضا پورمحمدی در جلسه کمیسیون هماهنگی، برنامه‌ریزی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان که با حضور مهندس اکبر فتحی رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی برگزار شده بود، با اشاره به ارائه فرصت دو ماهه برای پلاک‌گذاری وسایط نقلیه کشاورزی، افزود: تخصیص و تحویل کامل سوخت به تراکتورها و کمباین‌ها مشروط به داشتن پلاک انتظامی است.

​وی تأکید کرد: تمامی مالکان دستگاه‌های تراکتور و کمباین فاقد پلاک در اسرع وقت جهت تشکیل پرونده و شماره‌گذاری دستگاه خود به مراکز جهاد کشاورزی مراجعه کنند.

دکتر پورمحمدی خاطرنشان کرد: با پلاک‌گذاری ادوات کشاورزی و کنترل مصرف سوخت، ضمن جلوگیری از قاچاق سوخت می‌توانیم نیازهای بخش کشاورزی را به موقع تامین کرده و مشکلات موجود را در این زمینه رفع کنیم.

​وی اضافه کرد: شماره‌گذاری ماشین‌آلات کشاورزی یکی از ضروریات خدمت‌رسانی مطلوب در عرصه مکانیزاسیون است و می‌توان در سوخت‌رسانی به ماشین‌آلات کشاورزی برنامه‌ریزی کرد.

​استاندار آذربایجان شرقی افزود: این مهم براساس برنامه‌ریزی مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی با هماهنگی وزارت کشور با هدف هویت بخشی و شناسنامه‌دار کردن دستگاه‌های کشاورزی و صدور کارت سوخت هوشمند انجام می‌شود.

​وی ادامه داد: ۶۰ درصد وسایل نقلیه کشاورزی در استان پلاک گذاری شده اند و ضروری است مابقی نیز اقدامات لازم را در در عرض دو ماه آینده انجام دهند .

دکتر پورمحمدی گفت: ضروری است صدا و سیما اطلاع رسانی و آگاه سازی لازم را برای روستاییان و کشاورزان انجام دهد تا در فاصله زمانی مشخص شده دو ماهه نسبت به پلاک گذاری وسایل نقلیه کشاورزی اقدام کنند.

  • منبع خبر : استاندار آذربایجان شرقی: