همزمان با هفته‌ی دولت  ۱۶۴۶ پروژه‌‌ در شرکت‌ توزیع نیروی برق تبریز گشایش می‌یابد
همزمان با هفته‌ی دولت  ۱۶۴۶ پروژه‌‌ در شرکت‌ توزیع نیروی برق تبریز گشایش می‌یابد
آرمان تبریز-همزمان با هفته‌ی دولت، شرکت توزیع نیروی برق تبریز 1646 پروژه با اعتبار 1255 میلیارد ریال را در شهرستان‌های تبریز، اسکو و آذرشهر آماده‌ی بهره‌برداری کرده است.

آرمان تبریز-همزمان با هفته‌ی دولت، شرکت توزیع نیروی برق تبریز ۱۶۴۶ پروژه با اعتبار ۱۲۵۵ میلیارد ریال را در شهرستان‌های تبریز، اسکو و آذرشهر آماده‌ی بهره‌برداری کرده است.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛عادل کاظمی، مدیرعامل شرکت با اعلام این خبر گفت: برق تبریز در آغاز دوره‌ی خدمت‌رسانی دولت مردمی و ایران قوی، دستاوردهای خود را که برگرفته از سند چشم‌انداز صنعت برق کشور است، در قالب شاخص‌های کلان و برنامه‌های اجراء شده برای مردم عزیز ارائه می‌کند.

وی در تشریح زمینه‌های پروژه‌های بهره‌برداری شده، خاطرنشان کرد: بیش از یک سوم تعداد پروژه‌های بهره‌برداری شده یعنی بالغ بر ۶۹۲ پروژه در بخش نیرورسانی صورت گرفته تا مشترکان عزیز از نعمت برق هر چه بیشتر برخوردار شوند. همچنین یک چهارم پروژه‌های بهره‌برداری شده یعنی بالغ بر ۴۳۷ پروژه در بخش اصلاح و بهینه‌سازی صورت گرفته تا شبکه از پایایی هرچه بیشتر برخوردار باشد. توسعه و احداث با ۳۴۹ پروژه، ایجاد قدرت مانور با ۶۱ پروژه و کاهش تلفات به عنوان یکی از مهمترین برنامه‌های برق تبریز با ۴۲ پروژه در رده‌های بعدی بیشترین تعداد پروژه بهره‌برداری شده قرار دارند.

کاظمی در تشریح هزینه‌های پروژه‌های بهره‌برداری شده، تصریح کرد: بیش از یک سوم هزینه‌ی پروژه‌های بهره‌برداری شده یعنی بالغ بر ۴۴۰ میلیارد ریال در بخش توسعه و احداث، ۳۵۵ میلیارد ریال در بخش نیرورسانی، ۲۴۴ میلیارد ریال در بخش اصلاح و بهینه‌سازی و ۹۰ میلیارد ریال در بخش ایجاد قدرت مانور هزینه شده است.

کاظمی پروژه‌های شاخص قابل افتتاح هفته‌ی دولت برق تبریز در سال ۱۴۰۰ را ۵۹ پروژه با اعتبار بالغ بر ۳۵۳ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: از بین ۵۹ پروژه‌ی مذکور، ۴۵ پروژه در محدوده‌ی شهرستان تبریز با اعتبار بالغ بر ۲۷۶ میلیارد ریال، ۵ پروژه در محدوده‌ی آذرشهر با اعتبار بالغ بر ۲۸ میلیارد ریال و ۹ پروژه در محدوده‌ی اسکو با اعتبار بالغ بر ۴۹ میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز، تبدیل شبکه‌ی سیم مسی به کابل خودنگهدار را با توجه به اهمیت این پروژه در صدر پروژه‌های مورد بهره‌برداری در محدوده‌ی تبریز دانست و گفت: طی سال‌های گذشته اقدامات گسترده‌ای در راستای تبدیل شبکه‌ی سیم مسی به کابل خودنگهدار صورت گرفته است. اصلاح شبکه‌ی میدان کاه، احداث پست هوایی کارگاه‌های کوچک شهرک صنعتی شهید سردار سلیمانی و تامین برق زمین‌های زراعی قراملک از دیگر مهمترین پروژه‌های شاخص آماده‌ی بهره‌برداری در هفته‌ی دولت است

وی ادامه داد: اصلاح شبکه‌ی ۲۰ کیلوولت ایستگاه مایکروویو آذرشهر و تامین برق مجتمع مسکونی ۱۲۵ واحدی الماس خاوران به عنوان پروژه‌های شاخص شهرستان آذرشهر و تامین برق اراضی قوری گل اسفنجان و مجتمع تجاری شهریاران ایلخچی و روستای کوشن اسکو نیز از مهمترین پروژه‌های قابل بهره‌برداری در شهرستان اسکو می‌باشند.