چند پروژه عمرانی، خدماتی و ترافیکی منطقه ۶ به بهره برداری رسید
چند پروژه عمرانی، خدماتی و ترافیکی منطقه ۶ به بهره برداری رسید
آرمان تبریز-چند پروژه عمرانی، خدماتی و ترافیکی شهرداری منطقه ۶ تبریز به بهره برداری رسید.

آرمان تبریز-چند پروژه عمرانی، خدماتی و ترافیکی شهرداری منطقه ۶ تبریز به بهره برداری رسید.

به گزارش  خبرنگار ما در تبریز؛ توسعه شبکه آب خام در ۸ فاز اولین پروژه آماده بهره برداری منطقه ۶ است که در راستای حفظ و توسعه فضای سبز و افزایش راندمان آبیاری با رویکرد صرفه جویی در مصرف آب، در ۸مسیر با اعتبار بالغ بر ۱۰میلیاردریال و به طول ۷ کیلومتر به بهره برداری رسید.

فاز نخست ساماندهی ورودی شمالغرب تبریز

اجرای فاز نخست ساماندهی ورودی شمالغرب تبریز به عنوان نماد و نشان از هویت، فرهنگ و شخصیت یک شهر با ایجاد مسیر دسترسی باند تندرو به کندرو در حدفاصل پل بعثت (مایان) تا سه راهی فرودگاه، آماده سازی و کاشت بیش از ۵۵۰۰اصلاه درخت و درختچه با هزینه ۱۰میلیارد ریال انجام شده است.

احداث کانال سنگی

در راستای هدایت روان آب های سطحی سرریز شده به سمت غرب تبریز و پیشگیری از بروز سیلاب و آبگرفتگی در معابر، عملیات احداث فاز نخست کانال سنگی کوی صنعتی رود و کانال سنگی ایلی سو انجام شد.

کانال ایلی سو در جاده صنعت قراملک

به طول ۴۰۰متر و با اعتبار ۱۱میلیاردریال

کانال کوی صنعتی رود در اول جاده سنتو

به طول ۵۰۰متر و با اعتبار ۱۵میلیاردریال

احداث مسیر دوچرخه سواری بلوار خلبان

در راستای سیاست های مدیریت شهری در خصوص ایجاد زیرساخت های لازم برای استفاده حداکثری شهروندان از حمل و نقل پاک، مسیر دوچرخه سواری به طول ۲کیلومتر و با اعتبار ۱۵میلیاردریال در بلوار خلبان از ورودی پایگاه شهید فکوری تا ورودی فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز، احداث شد.

احیای معابر در یافت های تاریخی فرهنگی محله شنب غازان و قراملک

در راستای حفظ هویت شهر با احیای بافت های تاریخی فرهنگی منطقه، اجرای عملیات احداث فاز اول سنگفرش به مساحت ۲۵۰۰متر مربع در کوی نهضت قراملک و به مساحت ۲۷۰۰متر مربع در کوی دماوند واقع در محله شنب غازان با اعتبار ۸میلیاردریال به بهره برداری می رسد.

پروژه تعریض جاده آناخاتون

این پروژه با اعتبار ۲۲۰میلیاردریال از ورودی شماره دو آناخاتون تا سه راهی مرکز دفن فنی مهندسی به طول ۴.۵کیلومتر با افزایش ۳برابری عرض جاده از ۵.۵متر به ۱۶.۷متر به عنوان یکی از مهمترین پروژه های عمرانی – ترافیکی شهرداری تبریز در راستای تامین امنیت شهروندان و مسافرین درون شهری و برون شهری به بهره برداری می رسد.

احداث مسیر ارتباطی شهرک شهید صیاد شیرازی

همگام با اهداف پیش بینی شده از سوی مقام معظم رهبری در خصوص رفع موانع تولید مسکن و در راستای توسعه زیرساخت های لازم برای توسعه این شهرک، مسیر ارتباطی آن به طول ۷۰۰متر و عرض ۳۵متر با اعتبار ۷۲میلیاردریال احداث و به بهره برداری می رسد.