جهانگرد شتر سوار هرمزگانی به ارس رسید
جهانگرد شتر سوار هرمزگانی به ارس رسید
آرمان تبریز-تبریز-محمد امیری رودان جهانگرد شتر سوار به مرز نوردوز منطقه آزاد ارس رسید.

 

آرمان تبریز-تبریز-محمد امیری رودان جهانگرد شتر سوار به مرز نوردوز منطقه آزاد ارس رسید.

به گزارش خبرنگارما در تبریز، این جهانگرد که با هدف معرفی جاذبه های گردشگری هرمزگان و ایران و همچنین معرفی فواید شتر (اگرو تورسیم) سفر خود را دوم خرداد ماه ۹۸ از تالاب خور آذینی واقع در شهرستان سیریک آغازکرده است و امروز به مرز نوردوز منطقه آزاد ارس رسیده است.

وی او پس از عبور از استان‌های هرمزگان، فارس، اصفهان، تهران، البرز، قزوین وارد استان اردبیل شده است و پس از توقف چندماهه بخاطر تحویل شتر دوکوهانه و رام کردن آن در جهادآباد و جعفرآباد استان اردبیل از مرز آستارا وارد کشور آذربایجان و سپس گرجستان شده است.

به گفته این جهانگرد بعلت شیوع کرونا و محودیت مرزها سفر وی متوقف شده و بعد از مدتی از ۲۰ تیرماه بعد از برگشت به جعفرآباد استان اردبیل به سمت اصلاندوز و سپس در مسیر رود ارس حرکت کرده و وارد مرکز نوردوز منطقه آزاد ارس شده است و مقرر است از طریق همین مرز وارد خاک ارمنستان شود.

گفتنی است در راستای حمایت از صنعت گردشگری و جهانگردی پس از ورود امیری رودان به منطقه آزاد ارس، نشستی با مدیر گردشگری صنایع دستی و میراث فرهنگی ارس برگزار شد.

محمد امیری رودان یک ورزشکار و دبیر آموزش و پرورش بندر عباس است و تاکنون به مدت ۲۰ سال است که جهانگردی برون مرزی خود را آغاز کرده و به روش سایکل توریست به کشورهای پاکستان، هندوستان، افغانستان، بنگلادش، تایلند، مالزی، اندونزی، تاجیکستان، ارمنستان، ترکیه، گرجستان امارات متحده عربی سفر کرده است.

شنا از ارتفاع صفر تا دو هزار متر از ساحل بندرعباس، پیمایش ۲۲ کیلومتر در ارتفاعات کوه گِنو با اهداف زیست محیطی، اختراع دوچرخه دریایی و طی مسیر ایران تا عمان از بین جزایر با دوچرخه دریایی و شنای مسیر ۱۵۰ کیلومتری از بندر خصب در کشور عمان تا بندرعباس به مناسبت گرامیداشت روز ملی خلیج فارس از فعالیت‌های محمد امیری رودان است.