بیش از ۷۰ درصد نسخ بیمه سلامت الکترونیکی است
بیش از ۷۰ درصد نسخ بیمه سلامت الکترونیکی است
آرمان تبریز-مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی گفت: بیش از 70 درصد نسخ تجویز شده در بیمه سلامت کاملا الکترونیکی است و مردم با استفاده از کد ملی می توانند خدمات دریافت کنند.

آرمان تبریز-مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی گفت: بیش از ۷۰ درصد نسخ تجویز شده در بیمه سلامت کاملا الکترونیکی است و مردم با استفاده از کد ملی می توانند خدمات دریافت کنند.
به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛بیش از ۷۰ درصد نسخ بیمه سلامت الکترونیکی استبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز آذربایجان شرقی، مجیدی افزود: از اول تیر ۱۴۰۰ چاپ دفترچه کاغذی متوقف شده است و نیازی به دفترچه برای دریافت خدمات بیمه ای نیست.

وی اضافه کرد: بیمه شدگان بیمه های تکمیلی هم نیازی به ارائه مدارک کاغذی برای دریافت خدمات ندارند.

وی ادامه داد: برای رفاه حال شهروندان سامانه شهروندی برای بیمه شدگان در سایت بیمه سلامت وجود دارد که بیمه شدگان با استفاده از کد ملی و شماره همراه می توانند سوابق بیمه ای، اطلاعات هویتی و خدمات پزشکی مانند نسخه را مشاهده کنند.

مجیدی همچنین گفت: شماره ۱۶۶۶ بدون کد به صورت شبانه روزی برای ارائه پاسخ و راهنمایی در خصوص نسخه نویسی الکترونیکی آماده است.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی همچنین اعلام کرد: کلیه مطالبات این بیمه با بیمارستانها و مراکز طرف قرارداد در سال ۹۹ تسویه شده و در پرداخت مطالبات در نسخه نویسی الکترونیکی هم به روز هستیم.