تاسیس هیات اندیشه ورزان در آذربایجانشرقی
تاسیس هیات اندیشه ورزان در آذربایجانشرقی
آرمان تبریز-رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: توجه عمیق و ژرف نگری به فرهنگ انقلاب اسلامی و ایجاد بسترهای مناسب برای این هدف جزو رسالت های مهم این سازمان است که در اکثر برنامه های کار مدنظر قرار دارد..

آرمان تبریز-رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: توجه عمیق و ژرف نگری به فرهنگ انقلاب اسلامی و ایجاد بسترهای مناسب برای این هدف جزو رسالت های مهم این سازمان است که در اکثر برنامه های کار مدنظر قرار دارد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز,حجت الاسلام میکائیل اسکندری در یک نشست مطبوعاتی که به مناسبت فرا رسیدن سالروز تشکیل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزارشده بود گفت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به فرمان امام خمینی (ره) در ۱۲ مرداد سال ۱۳۵۹ تشکیل گردید و این شورا از بدو تاسیس تاکنون در اکثر مناسبت های ملی و مذهبی که متولی مراسمات مختلف بوده کارنامه ای مورد قبولی دارد .

اسکندری با اشاره به برخی اقدامات این سازمان افزود: برگزاری مراسم های مربوط به مناسبت های مختلف از جمله ۱۲ فروردین، ۱۴ و ۱۵ خرداد، ۷ تیر، ۸ شهریور، ۱۷ شهریور، ولادت حضرت فاطمه (س) و هفته زن، ۱۳ آبان، عید سعید فطر، نیمه شعبان، ۹ دی و دهه فجر انقلاب اسلامی ازجمله وظایف مهم شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اسلامی هست که در مراسمات مختلف به آن پرداخت می شود .

وی با تاکید بر این که شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به عنوان نهادی عمومی و غیردولتی محسوب می گردد اما، بیشتر  سیاست گذاری، برنامه ریزی، نظارت، و راهبری برنامه های سیاسی و انقلابی را کماکان محوریت می کند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی ؛افزایش مشارکت مردمی در مراسمات، تجدید میثاق با آرمان های انقلاب اسلامی و تقویت ارزش های انقلاب در داخل و خارج از کشور با هماهنگی نهادهای مسئول را از اهداف مهم شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است که درحوزه های کاری این نهاد  اجرا می گردد .

اسکندری  خاطر نشان شد؛ تمامی وزارتخانه ها و ستاد کل نیروهای مسلح اعضای اصلی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی محسوب می گردند و به موازات همین سازمان ها، ادارات کل استانی نیز در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مراکز استان ها عضو هستند.

به گفته وی در حال حاضر نمایندگی های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی در تمامی شهرستان های ۲۱ گانه استان فعال بوده  رابطان این مجموعه که اغلب از فرمانداری، فرهنگ و ارشاد اسلامی و سپاه تشکیل یافته ودرحد سایز کوچک این سازمان  برنامه های استانی را در شهرستان ها عملیاتی می کنند .

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی در ادامه خبر ازتاسیس هیات اندیشه ورزان با مجوز تهران در این استان داد و اضافه نمود: این هیات برای نخستین بار درسطح کشور ایجاد می شود که در فرآیند آن ازاستادان دانشگاه و حوزه برای کنکاش و بررسی مسئولیت های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بیشتر بهره خواهیم جست.

وی در پایان تصریح نمود؛ پیروسیاست گذاری و برنامه ریزی های به عمل آمده در شورای های استانی، کمیته تولید محتوا برای مناسبت های ملی و مذهبی با پیوست مسائل فرهنگی درآذربایجان شرقی ایجاد می شود که مسئولیت آن نیز در نهایت برعهده جهاد دانشگاهی استان هست.