فرمانده یگان حفاظت از اراضی کشاورزی استان آذربایجان شرقی  معرفی شد/  راه اندازی یگان حفاظت از اراضی کشاورزی در استان آذربایجان شرقی
فرمانده یگان حفاظت از اراضی کشاورزی استان آذربایجان شرقی  معرفی شد/  راه اندازی یگان حفاظت از اراضی کشاورزی در استان آذربایجان شرقی
آرمان تبریز- رئيس سازمان جهادکشاورزي استان آذربايجان شرقي از تشکيل و راه اندازي يگان حفاظت از اراضي کشاورزي در استان آذربايجان شرقي خبر داد.

آرمان تبریز- رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی از تشکیل و راه اندازی یگان حفاظت از اراضی کشاورزی در استان آذربایجان شرقی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ مهندس اکبر فتحی  در نشستی که با حضور سرهنگ میکائیل احمدزاده رئیس پلیس پیشگیری آذربایجان شرقی و مهندس داداش نصیری مدیر امور اراضی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی داشت  با بیان این مطلب افزود: این یگان در راستای حفظ و صیانت از اراضی کشاورزی و جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در اراضی کشاورزی تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه جهت جلوگیری موثر از تغییر کاربریهای غیرمجاز ، ایجاد یگانی ویژه حفاظت و صیانت از این اراضی را ضروری ساخته است افزود: یگان حفاظت از اراضی کشاورزی در سازمان امور اراضی با هدف حفاظت از اراضی زراعی و باغی فعالیت خود را آغاز کرده و در راستای آن با استقرار یگان حفاظت در سازمان و مدیریت‌های تابعه امور اراضی کشاورزی، تخلفات و تغییر کاربری امور اراضی زراعی و باغی از طریق یگان پیگیری می‌شود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان با بیان اینکه سلامت و امنیت غذایی انسان‌ها وابسته به کشت و به ‌تبع آن حفظ اراضی زراعی است از این ‌رو برای بقا و حیات بشر نیاز است از این موهبت و سرمایه الهی مراقبت و محافظت شود از محدودیت منابع آبی و اراضی کشاورزی در کشور و به‌تبع آن استان خبر داد و گفت: با توجه به محدودیت شدید منابع آبی که در کشور وجود دارد نمی‌توان زمین کشاورزی جدید را برای کشت محصول آماده و تهیه کرد از این‌رو باید با حفاظت از زمین‌های زراعی موجود در کشور مانع از نابودی اراضی شویم.

وی با بیان اینکه وظیفه داریم با حفظ و پاسداری از اراضی باغی و زراعی امنیت غذایی نسل‌های بعد را تضمین کنیم تصریح کرد: در صورتی که منابع غذایی کشور محدود شود نمی‌توانیم در مقابل دسیسه‌ و توطئه دشمن که هدفش ضربه زدن به انقلاب و نظام است ایستادگی کنیم.

وی ساخت‌وساز غیرمجاز و تجزیه اراضی زراعی را تهدیدی جدی برای زمین‌های کشاورزی دانست و تصریح کرد: با تجزیه و تفکیک زمین‌های زراعی و باغی به قطعه‌های کوچک، این اراضی از حیز انتفاع زراعی خارج می‌شود و نمی‌توان در این قطعه‌ها برنامه‌ریزی برای تولید محصول زراعی در حجم انبوه کرد.

گفتنی است در این مراسم سرهنگ شهریار کاظمپور به عنوان فرمانده یگان حفاظت از اراضی کشاورزی استان آذربایجان شرقی معرفی شد.