برگزاری نخستین کنگره بین‌المللی شعر ترکی غدیر در دهه ولایت و امامت
برگزاری نخستین کنگره بین‌المللی شعر ترکی غدیر در دهه ولایت و امامت
آرمان تبریز-نخستین کنگره بین‌المللی شعر ترکی غدیر توسط بنیاد بین المللی غدیر با همکاری شهرداری تبریز، حوزه هنری انقلاب اسلامی،اداره کل تبلیغات اسلامی استان دردهه ولایت وامامت برگزار می شود.

آرمان تبریز-نخستین کنگره بین‌المللی شعر ترکی غدیر توسط بنیاد بین المللی غدیر با همکاری شهرداری تبریز، حوزه هنری انقلاب اسلامی،اداره کل تبلیغات اسلامی استان دردهه ولایت وامامت برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز ؛نشست هماهنگی برنامه های دهه ولایت وامامت با حضور حجت الاسلام والمسلمین کاملی فر دبیر بنیاد بین المللی غدیر آذربایجان شرقی و حجت الاسلام والمسلمین حمیدی معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز، رحیم ملا حسینی فرمانده سازمان بسیج شهرداری تبریز و تنی چند از مدیران فرهنگی شهرداری تبریز در معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز برگزار شد.

دبیر بنیاد بین المللی غدیر آذربایجان شرقی در این نشست از حمایت شهرداری تبریز از برنامه‌های فرهنگی و مذهبی بنیاد بین‌المللی غدیر استان آذربایجان شرقی در ایام دهه ولایت و امامت تقدیر به عمل آورد.

او از برگزاری نخستین کنگره بین‌المللی شعر ترکی غدیر توسط بنیاد بین المللی غدیر با همکاری شهرداری تبریز، حوزه هنری انقلاب اسلامی،اداره کل تبلیغات اسلامی استان دردهه ولایت وامامت خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین کاملی فر گفت: بنیاد غدیر به دنبال مردمی کردن بزرگداشت دهه امامت و ولایت است و این مهم با ترویج معارف غدیر با همکاری و تعامل نهادها وادارات امکان پذیر خواهد شد.

دبیر اجرایی بنیاد بین‌المللی غدیر آذربایجان شرقی و افزود: بنیاد غدیر به عنوان سیاست گذار و هدایت کننده، سعی دارد با هماهنگی سایر ادارات و نهادهای دولتی و غیردولتی جهت دهی معنوی و اجتماعی به برنامه های دهه ولایت و امامت بدهد.

حجت الاسلام و المسلمین احمد حمیدی در این نشست هماهنگی برنامه های دهه ولایت و امامت گفت: دهه امامت و ولایت از مهم‌ترین مناسبت‌های مذهبی شیعیان است و بر همین اساس مجموعه فرهنگی شهرداری تبریز با توجه به رسالت فرهنگی خود، در مناسبت های ملی ومذهبی برای حفظ و ترویج شعائر اسلامی با تمام ظرفیت و امکانات خود در کنار سایر دستگاه‌های متولی است.

حجت الاسلام والمسلمین احمد حمیدی در گفت: شهرداری تبریز با هدفِ تعمیق و تعالی مبانی دینی و ارزش‌های اسلامی،گسترش و تعمیق فرهنگ و اخلاق علوی و فرهنگ ولایت مداری در سطح جامعه،ترغیب به انس بیشتر با نهج البلاغه به عنوان راهنمای عمل در زندگی، نهادینه کردن فرهنگ احسان و نیکوکاری و فرهنگ نوع دوستی، ایجاد فرصت همدلی و ارتقای سطح نشاط اجتماعی ومعنوی، ویژه برنامه هایی درپارکها ی سطح شهروبارعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار میکند.

حمیدی ، از برگزاری ۱۰جشن‌ مردمی در ۱۰ منطقه شهرداری به مناسبت دهه ولایت وامامت خبر داد و افزود: تکریم سادات و توجه به سنت حسنه عقد اخوت ، سخنرانی کوتاه توسط اساتید حوزه و دانشگاه ( تبیین فضایل حضرت امیر المومنین علی علیه السلام بر اساس خطبه غدیر)، اجرای مسابقه با تبلیغ شعار” من نهج البلاغه می خوانم” با هدف آموزش نهج البلاغه خوانی به روشی آسان ،دعوت از هنرمندان خوشنویس جهت ورکشاپ کتابت حدیث غدیر در حاشیه جشن و برپایی غرفه تبلیغی در حاشیه جشن با موضوع غدیر و ولایت از طرف حوزه علمیه سالار شهیدان تبریز ، اجرای برنامه‌های هنری ونورافشانی و برنامه‌های متعدد دیگر ازجمله بخش‌های این جشن‌ها خواهد بود که به مدت ۱۰ شب از قربان تاغدیر در پارک‌ها ی مناطق دهگانه شهری برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز همچنین از برگزاری آیین اختتام جشنواره ملی خط نستعلیق تبریز با موضوع اشعار استاد شهریار همزمان با دهه ولایت وامامت در محوطه عمارت ساعت شهرداری تبریز خبر داد .

او افزود: اختتامیه مسابقات قرآن کریم مراکز فرهنگی شهرداری تبریزکه در دهه کرامت آغاز شده بود همزمان با عید سعید قربان با حضور مسئولین و مقامات شهری در بوسنان قرآن برگزار و به۶۳ نفربرگزیده جوایزی به رسم یادبود اهداء خواهد شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز با اعلام اینکه بیش از ده‌ها عنوان ویژه برنامه برای دهه مبارک امامت و ولایت در نظر گرفته شده است، اظهار امیدواری کرد که این برنامه ها موجبات رضایت خاطر شهروندان گرامی را فراهم آورد.