امضای تفاهم نامه ۲۵ میلیارد تومانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی با صدا و سیما
امضای تفاهم نامه ۲۵ میلیارد تومانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی با صدا و سیما
آرمان تبریز-رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی از امضای تفاهم نامه 25 میلیارد تومانی این سازمان با صدا و سیمای مرکز استان در جهت ارتقاء سیستم نودال و پخش HD سیما خبر داد.

آرمان تبریز-رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی از امضای تفاهم نامه ۲۵ میلیارد تومانی این سازمان با صدا و سیمای مرکز استان در جهت ارتقاء سیستم نودال و پخش HD سیما خبر داد.
به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛داود بهبودی در حاشیه سومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان در سال ۱۴۰۰ در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در جلسه امروز گزارشی از پیشرفت پروژه های اقتصاد مقاومتی و جهش تولید در بخش های گردشگری، کشاورزی و صنایع و معادن استان در سال های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ ارائه شد.
وی افزود: نارسایی ها و موانعی که برخی از پروژه ها در پیشرفت داشتند مطرح و بررسی شدند و آقای استاندار هم دستورات لازم را برای پیگیری جدی تر این پروژه ها و رفع موانع آنها صادر کرد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی خاطرنشان ساخت: در ادامه گزارشی در خصوص عملکرد شورای برنامه ریزی در طی سال گذشته و مصوباتی که نهایی و عملیاتی شدند نیز ارائه شد.

*پایان تیرماه آخرین مهلت جذب اعتبارات باقی مانده سال ۹۹

بهبودی پایان تیرماه را آخرین مهلت جذب اعتبارات و اسناد سال ۱۳۹۹ خواند و توضیح داد: از حدود ۵۸۰ میلیارد اسنادی که در دست اقدام بود ۵۲۰ میلیارد تومان جذب شده و در روزهای آخر نیز باید نهایت تلاش خود را برای جذب حداکثری این منابع بکار گیریم.
وی اذعان داشت: به تمام دستگاه های اجرائی استان تاکید کردیم جذب منابع اسناد را سرعت بخشند تا این اعتبارات برگشت نداشته باشند و در خصوص آیین نامه های جدید تصویب و تائید پروژه های اعتبارات دولتی که مصوبه کمسیون ماده ۲۳ را نیاز دارد، بر مطالعات مورد نیاز اولیه تاکید شد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی به طرح های جهش تولید استان نیز اشاره و اضافه کرد: در بخش کشاورزی ۱۸ طرح داریم که ۱۱ مورد آن در دست اجرا بوده و بخش عمده ای از این طرح ها از تسهیلات بانکی در قالب سرمایه ثابت یا سرمایه در گردش با یارانه سود بهره می برند و پیشرفت مطلوبی نیز دارند.
بهبودی ادامه داد: در بخش گردشگری ۴ پروژه دولتی داریم که منابع همه این پروژه ها جذب و تامین شده است؛ از این تعداد دو مورد بهره برداری شده و دو مورد نیز بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد؛ همچنین در این حوزه هفت طرح توسط بخش خصوصی اجرا می شود که بخشی تسهیلات مورد نظر را دریافت کرده اما بخشی از پروژه ها در دریافت تسهیلات به مشکل بانکی برخورده‌اند که آقای استاندار تاکید کردند این مسائل پیگیری و رفع شود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی یادآور شد: در بخش صنعت و معدن نیز ۱۲ پروژه داریم که پیگیری می شوند.
وی گفت: در جلسه امروز همچنین گزارش عناوین اولویت دار پروژه های پژوهشی و تحقیقاتی سال جاری که از محل یک درصد اعتبارات جاری دستگاه های اجرایی تامین می شود و دارای مصوبه کارگروه آموزش، پژوهش و فناوری است، با ۲۰ محور اولویت دار تصویب شد که وارد مرحله فراخوان می شود.

*ارتقاء سیستم نودال و پخش HD صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی

بهبودی در پایان به عقد تفاهم نامه با سازمان صدا و سیما اشاره و تصریح کرد: خوشبختانه واحد سیار جدید صدا و سیما که دارای ۱۰ دوربین است با اقدام مشترک استان و سازمان صدا و سیما در حال آماده شدن نهایی و بهره برداری است؛ امروز هم در راستای این تجربه موفق تفاهم نامه جدیدی در خصوص ارتقاء سیستم نودال و پخش HD به حجم ۲۵ میلیارد تومان امضا شد که امیدورایم بتواند در ارتقاء کیفیت واحد پخش سیما به استان کمک کند.
وی گفت: از این رقم ۵۰ درصد از طریق منابع خود سازمان صدا و سیما و ۵۰ درصد نیز توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی تامین خواهد شد.