پوستر نمایش “تکه‌های سنگین سرب” رونمایی شد
پوستر نمایش “تکه‌های سنگین سرب” رونمایی شد
آرمان تبریز: پوستر نمایش تکه‌های سنگین سرب، در حضور نماینده مقام معظم رهبری در استان، رونمایی شد.
آرمان تبریز: پوستر نمایش تکه‌های سنگین سرب، در حضور نماینده مقام معظم رهبری در استان، رونمایی شد.
به گزارش آرمان تبریز، این نمایش که فرازی از زندگی پربار شهید مصطفی چمران را روایت می‌کند، قرار است از روز شنبه، ۲۶ تیرماه در تئاتر شهر تبریز به کارگردانی سعید رضا نژاد کارگردان این اثر اجرا شود.
این نمایش به همت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز به اجرا می‌رسد.
نمایش تکه‌های سنگین سرب، نوشته ایوب آقاخانی، نمایشنامه‌نویس تبریزی است که به مرور زندگی شهید چمران و ارتباطش با همسرش می‌پردازد که در آن بخش‌هایی سیره و سلوک حیات پرجذبه شهید چمران ترسیم‌شده است.
سعید رضانژاد در مراسم رونمایی از پوستر این نمایش با بیان اینکه نقش شهید چمران به دلایل مختلف آن‌گونه که شایسته است موردتوجه قرار نگرفته است افزود: این نمایش به مناسبت چهلمین سالگرد شهادت این شهید والامقام اجرا می‌شود.
وی با اشاره به ویژگی‌های این نمایشنامه خاطرنشان کرد: این نمایش، دیدگاه‌های انسانی یک فرمانده جنگ‌های نامنظم که نقشی غیرقابل‌انکار در آزادسازی سوسنگرد داشت را ترسیم می‌کند و یکی از قوی‌ترین نمایش‌نامه‌ها در حوزه نمایش‌نامه‌های دفاع مقدس است.
رضانژاد با قدردانی از نقش نهادهای فرهنگی شهر و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز در این اقدام، خاطرنشان کرد: متن این نمایشنامه توسط ایوب آقاخانی که از سرمایه‌های غنی ادبیات نمایشی تبریز است نوشته شده است و چهره‌ای متفاوت و مغفول از آن شهید به دست مخاطب می‌دهد.
کارگردان نمایش تکه‌های سنگین سرب، با دعوت از نماینده ولی‌فقیه در استان جهت حضور در یکی از اجراهای این نمایش از ایشان خواست به نقش همیشگی و ماندگار خود در حمایت از فعالیت‌های هنری هنرمندان استمرار بخشد.
این مراسم با سخنرانی نماینده ولی‌فقیه در استان، رئیس سازمان فرهنگی اجماعی شهرداری تبریز، مدیران فرهنگی و یادگاران دفاع مقدس با رونمایی از پوستر این نمایش همراه بود.