عده‌ ای به اشتباه  فکر می‌کنند سایه‌ جنگ را آنان از سر ایران برداشته‌ اند
عده‌ ای به اشتباه  فکر می‌کنند سایه‌ جنگ را آنان از سر ایران برداشته‌ اند
آرمان تبریز-معاون بازرسی قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء (ص) خون شهدا را عامل اصلی بازدارندگی تهدیدات دشمنان دانست.

آرمان تبریز-معاون بازرسی قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء (ص) خون شهدا را عامل اصلی بازدارندگی تهدیدات دشمنان دانست.

به گزارش خبرنگار ما سردار محمد جعفر اسدی در مراسم گرامی‌ داشت یاد و خاطره سرلشکر پاسدار حسن شفیع‌ زاده در سالن اجتماعات مصلای تبریز گفت : عده‌ ای فکر می‌کنند سایه‌ جنگ را آنان از سر ایران برداشته‌ اند در حالی که اشتباه می‌کنند ؛ خون شهدا و وجود ولایت فقیه سایه جنگ را از ایران دور کرده است.
وی ادامه داد :عزت امروز کشورمان مدیون شهدا است و اگر امثال باکری ها و شفیع‌زاده ها و تجلایی ها و تهرانی مقدم ها نبودند به چنین روزی نمی‌رسیدیم چرا که صهیونیست‌ها برای تصرف خاورمیانه تلاش می کردند اما اکنو از ترس‌ دیوار بتنی ۹ متری دور خود می‌ کشند.
سردار اسدی بیان کرد : ایران اسلامی به برکت خون شهدا ، آمریکا را از تخت قدرت پایین کشید و منافع قدرتهای سلطه گر را در سراسر جهان به خطر انداخت.
وی گفت : برخی مسئولان با وجود هشدار های لازم به امید برد -برد با شیطان بزرگ معامله کردند و بعد از آن همه هزینه امروز به اینجا رسیدند . ما ظالمی خبیث‌تر از سران آمریکا نمی‌ شناسیم چرا که با بمب‌هایی که به رژیم کودک کش آل سعود می دهند مردم بی‌گناه یمن را می‌کشند.
معاون بازرسی قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء (ص) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد : اطلاعات دقیقی از وضع آمریکا داریم و از گرفتاری‌های این دولت مستکبر با خبریم؛ یقین داریم انقلاب به هدف اصلی‌ اش می‌رسد و چراغ‌ سبزهای عده‌ ای در داخل به آمریکا نتیجه نمی‌ دهد.
وی اضافه کرد : دشمنان و بدخواهان با وجود همه سیاه‌ نمایی‌ هایی که از طریق فضای مجازی درست می‌کنند باز هم هیچ کاری از پیش نبرده‌اند.
سردار اسدی اضافه کرد : ما سردار سلیمانی را داریم که خط مقدم کشور را به آن طرف مدیترانه برده است و یا پهبادها و موشک‌هایی داریم که همه می‌دانند چه کارهایی می‌توانند بکنند که حاصل فعالیت هوا فضای ما است و در حقیقت این ارتش و سپاه بود که تلاش کرده تا به این امکانات و تجهیزات رسیدیم.
وی با اشاره به مجاهدتهای مردم آذربایجان در طول تاریخ و نقش بی نظیر آنها در انقلاب و جنگ افزود : دشمنان ۴۰سال علیه فرهنگ تبریز و آذربایجان کار کرده‌اند اما همچنان عشق به اهل بیت (ع) در قلب آذربایجانی‌ها پابرجاست ؛ شک ندارم اگر تهدیدی متوجه ایران شود بازهم آذربایجانی‌ها در خط مقدم می‌ایستند.
سردار اسدی اضافه کرد : واقعاً کجای عالم می‌توانید همتای باکری، علی تجلایی، مرتضی یاغچیان یا حسن شفیع‌زاده را پیدا کنید؟ شور و حالی که در این خطه برای امام حسین(ع) و شهادت وجود دارد در هیچ کجای عالم نیست.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی هم در این مراسم گفت : یکی از اقدامات با ارزشی که می‌تواند فرهنگ شهید و شهادت را به نسل جدید و جوان منتقل کند، برگزاری یادواره‌ها است.
حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد علی آل‌هاشم افزود : بزرگداشت شهیدان، احیای نام آنها، تحقیق در مورد کار آنها، تولید آثار مکتوب و تصویری و صوتی شهدا اقدامات جهادی بسیار با ارزشی برای گسترش فرهنگ شهادت است.
وی با تاکید به اینکه شهادت یک معامله دو جانبه و بی‌دغدغه با خدا است، ادامه داد : خوشا به حال شهدا که سرمایه خود را به بالاترین قیمت می‌فروشند.
امام جمعه تبریز با اشاره به عملیات توپخانه سپاه در دفاع مقدس و به دست آوردن ۲۰۰ قبضه توپ از دشمن گفت: این توپخانه در عملیات‌های مختلف هشت سال دفاع مقدس با ارتش و سپاه عملیات مشترکی انجام داد.
وی ادامه داد: تاسیس مرکز آموزش توپخانه در اصفهان و بهره‌گیری از پاسدارانی که دوره‌های خود را گذرانیده بودندموجب پیروزی رزمندگان اسلام در جنگ شد.
حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم افزود: شهید شفیع‌زاده در دوران سربازی با آیت‌الله شهید دستغیب و آیت الله شهید سید اسدالله مدنی در ارتباط بود و در داخل پادگان فعالیت‌های زیادی برای راهنمایی جوانان و خنثی کردن حکومت نظامی رژیم شاه انجام می‌داد و در دوران دفاع مقدس نیز حماسه های مهمی خلق کرد.

حسن شفیع زاده در مرداد ماه سال ۱۳۳۶ شمسی در خانواده مذهبی در شهرستان تبریز متولد شد و تحت تربیت پدر و مادری مؤمن و مقلد امام پرورش یافت.
او با شور وصف ناپذیری در روزهای سرنوشت ساز ۲۱ و ۲۲ بهمن ماه ۱۳۵۷ تلاش می کرد و هنگامی که در اوج پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی درب پادگان ها بر روی مردم باز شد به همراه تعدادی از جوانان و دانشجویان حزب الهی تبریز برای جلوگیری از افتادن سلاح های بیت المال به دست ضد انقلاب، بخشی از سلاح ها را جمع آوری و گروه مسلحی را برای دستگیری ضد انقلاب و ساواکی ها تشکیل داد.
شهید شفیع زاده به دنبال تشکیل سپاه ، اولین هسته های مسلح این نهاد انقلابی را پی ریزی کرد و در سمت مسئول عملیات سپاه تبریز فعالیت کرد.
وی با همفکری تنی چند از فرماندهان، ضمن پی ریزی و سازماندهی اولین آتشبارهای توپخانه، مسئولیت هماهنگی پشتیبانی آتش در قرارگاه فتح در عملیات بیت المقدس را به عهده گرفت و به خوبی از عهده این وظیفه بزرگ برآمد.
این رزمنده مجاهد سرانجام در هشتم اردیبهشت سال ۶۶ در منطقه عملیاتی کربلای ۱۰ در شمال غرب (منطقه عمومی ماووت) در حالی که عازم خط مقدم جبهه بود ، مورد اصابت ترکش گلوله توپ دشمن قرا گرفت و به آرزوی دیرینه خود شهادت نایل شد.