با وجود شرایط کرونایی روزانه حدود ۳۰۰هزار نفر از خدمات اتوبوسرانی استفاده می کنند
با وجود شرایط کرونایی روزانه حدود ۳۰۰هزار نفر از خدمات اتوبوسرانی استفاده می کنند
آرمان تبریز-دکتر غنی زاده مدیرعامل این شرکت با اعلام این مطلب گفت: از زمان شیوع کرونا و با توجه به محدودیتهای اعمالی با کاهش تعداد مسافران در استفاده از ناوگان مواجه شده ایم بطوریکه روزانه حدود 300 هزار نفر مسافر از خدمات اتوبوسرانی استفاده می کنند.

آرمان تبریز-دکتر غنی زاده مدیرعامل این شرکت با اعلام این مطلب گفت: از زمان شیوع کرونا و با توجه به محدودیتهای اعمالی با کاهش تعداد مسافران در استفاده از ناوگان مواجه شده ایم بطوریکه روزانه حدود ۳۰۰ هزار نفر مسافر از خدمات اتوبوسرانی استفاده می کنند.

به گزارش خبرنگار ما  در تبریز ؛وی افزود:‌ این آمار نسبت به ایام عادی سالهای قبل به تناسب خطوط و مسیر ها ۴۰ الی ۵۰ درصد کاهش داشته است .

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه ادامه داد: کاهش تعداد مسافران در بعضی خطوط باعث شده تامین هزینه و نیز سوخت اتوبوس برای راننده در بخش خصوصی مقرون به صرفه نباشد و کاهش درآمد و وجود تورم حاکم در قطعات و لوازم یدکی اتوبوس فشار مضاعفی را بر رانندگان ایجاد کرده است .

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه با اشاره به اقدامات مستمر شرکت واحد در راستای جلوگیری از شیوع کرونا در ناوگان حمل و نقل عمومی گفت : ۹۸% درصد مسافران از ماسک استفاده می‌کنند و در همه پایانه‌ها و ایستگاه‌های پرمسافر ماسک با قیمت مصوب دولتی که حدود ۱۰۰۰تومان است ارائه می‌شود و ضدعفونی اتوبوس ها نیز بصورت مستمر ادامه دارد.

غنی زاده افزود: به عوامل بازرسی در ایستگاه‌های پرمسافر اعلام کرده‌ایم که در صورت مشاهده مسافر نیازمند که امکان تهیه ماسک برایش مقدور نیست حتما به آن ماسک اهدا کنند.

وی خاطرنشان کرد: ما همچنان به ادامه روند استفاده حداکثری مسافران از ماسک هستیم البته علیرغم همه این موضوعات حساسیت شهروندان درمقایسه با سال قبل نسبت به کرونا کاهش یافته است و فراموش نکنیم استفاده از ماسک در وهله نخست، تضمین کننده حفظ سلامتی خود فرد و در مرحله بعد، تأمین کننده سلامت سایر افراد است.