آغاز اجرای سنجش شایستگی های عمومی و حرفه ای مدیران مدارس آذربایجان شرقی
آغاز اجرای سنجش شایستگی های عمومی و حرفه ای مدیران مدارس آذربایجان شرقی
آرمان تبریز- با آغاز مرحله سنجش شایستگی های عمومی مدیران مدارس، مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: اجرای این برنامه از اول اسفند 97 آغاز شده است و در31 مرداد ماه 1398 پایان می یابد.

آرمان تبریز- با آغاز مرحله سنجش شایستگی های عمومی مدیران مدارس، مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: اجرای این برنامه از اول اسفند ۹۷ آغاز شده است و در۳۱ مرداد ماه ۱۳۹۸ پایان می یابد.

به گزارش خبرنگار ما از تبریز، ​جعفر پاشایی در خصوص ابلاغ ” راهنمای برنامه نظام سنجش و توسعه شایستگی های عمومی و حرفه ای مدیران مدارس” گفت: ارجای سیاست کلی ایجاد تحول نظام آموزش و پرورش و استعدادیابی، گزینش، جذب و بکارگیری مدیران در سطوح مختلف بر اساس صلاحیت و شایسته سالاری متضمن بهره گیری از اسناد فرادستی و نظارت بر حسن اجرای دقیق بخشنامه و دستورالعمل های ابلاغی می باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان افزود: با توجه به نقش بنیادین سرمایه انسانی آموزش و پرورش در ارتقای کیفیت و کارایی درونی و بیرونی نظام تعلیم و تربیت، ایجاد انگیزه برای کسب علوم و فناوری های متناسب با پیشرفت های علمی و ایجاد فضای رقابتی سالم برای مشارکت فعال آنان در فرایند آموزش و ارتقای توانمندی های شغلی و حرفه ای از جمله ضرورت های آینده است.

وی اضافه کرد: موفقیت در این امر تا حدود بسیار زیادی به کارایی و اثربخشی مدیریت و رهبری سرمایه های انسانی بستگی دارد؛ به گونه ای که مدیر و رهبر، به منزله قلب و روح سازمان است و بدون این مهم ادامه حیات سازمان ناممکن خواهد بود.

پاشایی با تاکید بر هدف توسعه ی حرفه ای مدیران عملیاتی و ارشد، گفت: در سیاست های کلی ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش کشور، ابلاغی مقام معظم رهبری، سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و قانون برنامه توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور این مهم مورد توجه قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: برنامه ای در خصوص نظام یک پارچه سنجش صلاحیت های حرفه ای منابع انسانی تنظیم شده که جامعیت، پویای و استمرار، انگیزش و بهبود فرآیندها از اصول و ویژگی های حاکم بر اجرای برنامه است.

به گفته ی پاشایی، توانمندسازی مدیران مدارس، ایجاد روحیه خودباوری و خوداتکایی، ایجاد فضای رقابتی و توسعه حرفه ای منابع انسانی آموزش و پرورش از اهداف و نتایج مورد انتظار این برنامه است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه زمان اجرای برنامه از ۱ اسفند ۹۷ آغاز شده و تا ۳۱ مرداد ماه ۹۸ ادامه دارد، افزود: تشکیل جلسه استانی، معرفی مدیران تحت پوشش برنامه، استقرار کانون های ارزیابی، برگزاری جلسه تبیین، ابلاغ و اطلاع رسانی به مدیران مناطق مجری، اجرای سنجش عمومی، مصاحبه و سنجش اختصاصی، معرفی مدیران فاقد امتیاز، جمع بندی، ارزیابی نتایج اجرای برنامه و صدور گواهی مدیران واجد شرایط روند اجرای برنامه سنجش شایستگی های عمومی و اختصاصی مدیران حرفه ای مدارس است.

پاشایی اعلام کرد: اجرای سنجش عمومی این فرآیند از روز سه شنبه ۳ اردیبهشت ماه به صورت هم‌زمان آغاز شده و تا ۱۹ اردیبهشت ماه ​از ساعت ۸ صبح تا ​۱۸ ​و در ایام ماه مبارک رمضان تا ساعت ۱۲ برگزار می‌شود.

وی تصریح نمود: مصاحبه و سنجش حرفه ای مدیران مدارس در این طرح از ۲۱ اردیبهشت ماه آغاز می شود تا ۱۵ مرداد ادامه خواهد داشت.