هشتمین کنفرانس امنیتی مسکو رسما آغاز شد‌
هشتمین کنفرانس امنیتی مسکو رسما آغاز شد‌
آرمان تبریز-هشتمین کنفرانس امنیت بین‌المللی مسکو از امروز به مدت سه روز با حضور هیئت‌های دفاعی 80 کشور جهان آغاز شد.‌

آرمان تبریز-هشتمین کنفرانس امنیت بین‌المللی مسکو از امروز به مدت سه روز با حضور هیئت‌های دفاعی ۸۰ کشور جهان آغاز شد.‌
به گزارش خبرنگار ما، مراسم افتتاحیه هشتمین کنفرانس امنیت بین‌المللی مسکو با پیام پوتین رئیس جمهور روسیه رسما آغاز شد و پس از آن‌ سرگئی شویگو‌ وزیر دفاع روسیه به ‌سخنرانی پرداخت.
سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه نیز دیگر سخنران این مراسم بود که با قدردانی از حضور کشورهای شرکت کننده، این کنفرانس را گامی مهم در رسیدن به صلح پایدار عنوان کرد.
توماس گرمینگر دبیرکل سازمان امنیت و همکاری اروپا، امیر سرتیپ حاتمی‌ وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران، ژان پیر لکروآ‌ معاون دبیرکل سازمان ملل در امور عملیات صلح و ژیل کاربونیه، معاون رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ ، سانجای میترا‌ وزیر دفاع هندوستان و جمعی از مقامات بلند پایه دفاعی در این کنفرانس حضور دارند.‌‌
در این نشست بیش از یک‌هزار تن از مقامات عالیرتبه دفاعی و امنیتی‌، از جمله وزرای دفاع‌، روسای ستاد کل نیروهای مسلح و اعضای هیئت‌های نظامی ۱۱۱ کشور و ۹ سازمان بین‌المللی  حضور دارند.
کنفرانس امنیت بین‌الملل یک رویداد سالانه است که در آن وزرای دفاع، نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی و غیردولتی و کارشناسان نظامی شرکت دارند‌‌.
بررسی مسائل مربوط به صلح بانی، گسترش همکاری های نظامی، امنیت منطقه ای در آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین نیز از دیگر موضوعاتی است که در نشست امنیتی مسکو بررسی می‌شود.
در این کنفرانس بیش از ۸۰ مقام نظامی و دفاعی کشورهای مختلف شرکت کرده اند. جمهوری اسلامی ایران سال های گذشته نیز در سطح وزیر دفاع در کنفرانس‌های امنیتی مسکو، شرکت کرده است.
‌امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران که روز گذشته در صدر یک هیئت بلندپایه دفاعی وارد مسکو شد، صبح امروز در این کنفرانس حضور یافت.

  • منبع خبر : روابط عمومی وزارت دفاع