استاندار آذربایجان‌شرقی: عشایر از ارکان تحقق اقتصاد مقاومتی هستند
استاندار آذربایجان‌شرقی: عشایر از ارکان تحقق اقتصاد مقاومتی هستند
آرمان تبریز-استاندار آذربايجان‌شرقي گفت: عشاير از جمله مهم‌ترين و موثرترين عوامل تحقق اقتصاد مقاومتي در کشور محسوب مي‌شوند و بدون تلاش اين عزيزان، تامين نياز کشور به گوشت و محصولات لبني با مشکل مواجه مي‌شود.

آرمان تبریز-استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: عشایر از جمله مهم‌ترین و موثرترین عوامل تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور محسوب می‌شوند و بدون تلاش این عزیزان، تامین نیاز کشور به گوشت و محصولات لبنی با مشکل مواجه می‌شود.

به گزارش خبرنگار ما از تبریز؛  دکتر محمدرضا پورمحمدی در دیدار رییس سازمان امور عشایر ایران و تعدادی از نمایندگان عضو فراکسیون عشایر مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: رسیدگی به مشکلات و مطالبه‌های عشایر، نیازمند یک عزم جدی در بین نمایندگان مجلس و مسئولان دولت است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

وی همچنین بر ضرورت اتخاذ تدابیر مناسب در زمینه تولید محصولات غذایی راهبردی و خودکفایی کامل در زمینه تولید محصولاتی همچون گوشت، گندم و جو تاکید کرد و ادامه داد: اهمیت این موضوع در زمان‌هایی همچون شرایط کرونایی فعلی، دوچندان می‌شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی همچنین توجه مجلس و دولت به افزایش بودجه مناطق عشایرنشین را خواستار شد.

در این دیدار دکتر علی کریمی فیروزجایی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، رئیس فراکسیون عشایری مجلس و نماینده بابل، دکتر علیرضا منادی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، دکتر مهرالله رخشانی مهر رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، مهندس حسین حاتمی نماینده کلیبر، خداآفرین و هوراند ، دکتر سیدمحمدحسن آل هاشم مدیرکل امور عشایری استان حضور داشتند.

گفتنی است از مجموع جمعیت سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفری آذربایجان‌شرقی، ۲ درصد را عشایر تشکیل می‌دهد اما این قشر تلاشگر با این جمعیت اندک، حدود ۲۰ درصد جمعیت دام سبک استان را در اختیار داشته و نقش چشمگیری در تولید محصولات دامی و لبنی بر عهده دارند.