تکمیل و تجهیز زیرساخت های گردشگری شهرستان اسکو
تکمیل و تجهیز زیرساخت های گردشگری شهرستان اسکو
آرمان تبریز-مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از تکمیل و تجهیز زیرساخت های گردشگری شهرستان اسکو خبر داد.

آرمان تبریز-مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از تکمیل و تجهیز زیرساخت های گردشگری شهرستان اسکو خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما از تبریز،  “مرتضی آبدار” مدیرکل میراث فرهنگی استان، با بیان اینکه یکی از مهمترین مولفه های توسعه گردشگری تامین زیر ساخت های لازم در این حوزه است، ادامه داد: آذربایجان شرقی با داشتن قابلیت ها و توانایی های بالا در جذب گردشگر، شرایط مناسبی جهت بهره برداری و توسعه زیر ساخت های گردشگری در مناطق مختلف خود دارد که کمیت و کیفیت زیر ساخت ها در افزایش فعالیت های گردشگری به ویژه در جذب گردشگر موثر است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان با اشاره به تداوم اجرای پروژه های زیرساختی شهرستان اسکو، این شهرستان را یکی از نقاط گردشگر پذیر استان عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه شهرستان اسکو به واسطه اماکن تاریخی و روستاهای هدف گردشگری مانند کندوان، عنصرود و سرای مورد توجه بخش عمده ای از گردشگران استان قرار دارد، لذا در راستای توسعه و تقویت ظرفیت های این شهرستان پروژه های احداث مجتمع های بین راهی در جزیره اسلامی، روستاهای سرای، گنبرف، کندوان و اسفنجان  این شهرستان در حال اجرا است.

آبدار در ادامه کف سازی و احداث سنگفرش داخل کندوان در راستای جلوگیری از فرسایش و حفظ بافت تاریخی روستا و همچنین احداث کمپ گردشگری، احداث ساختمان  صنایع دستی و پارکینگ خودرو به جهت جلوگیری از ورود خودرو به داخل روستای کندوان را از سایر پروژه های در حال اجرا در این شهرستان عنوان کرد.

وی ضمن بیان اینکه اداره کل میراث فرهنگی استان با نظارت مستمر بر اجرای پروژه های گردشگری این شهرستان در صدد تکمیل و تسهیل روند عملیاتی آن ها است و گفت:  در راستای تکمیل و استمرار اجرای پروژه های زیرساختی گردشگری شهرستان اسکو، این اداره کل روند پیشرفت این پروژه ها را تحت نظارت و برنامه های  آتی برای تامین زیرساخت های گردشگری این شهرستان را در دستور کار قرار داده است.

آبدار در پایان به برنامه های آتی توسعه زیرساخت های گردشگری شهرستان اسکو اشاره کرد و گفت: اجرای برنامه هایی اعم از احداث مجتمع بین راهی روستای عنصرود، احداث و توسعه پارکینگ، کف سازی و تکمیل معابر داخل روستای کندوان و احداث زیرساخت های گردشگری جزیره اسلامی از برنامه های آتی اداره کل میراث فرهنگی استان در این شهرستان خواهد بود.