تاکید بر لزوم آبگیری بخشی از مخزن سد آرباتان و احیای این حق آبه
تاکید بر لزوم آبگیری بخشی از مخزن سد آرباتان و احیای این حق آبه
آرمان تبریز- رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی از توسعه 100 هکتاری گلخانه های شهرستان هریس در پایاب سد آرباتان خبر داد.

آرمان تبریز- رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی از توسعه ۱۰۰ هکتاری گلخانه های شهرستان هریس در پایاب سد آرباتان خبر داد.
به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛مهندس اکبر فتحی در نشستی با مهندس محرم زاده نماینده مردم شهرستان‌های اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی و امام جمعه محترم شهرستان هریس در محل سازمان که به منظور بررسی مسایل و مشکلات بخش کشاورزی دو شهرستان هریس و اهر ترتیب یافته بود با بیان اینکه احیای سد آرباتان شهرستان هریس نقش بسزایی در تولید و اشتغال بهره برداران منطقه دارد گفت: با انجام اصلاحاتی در سد توسط سرمایه گذار بخش خصوصی اقدامات لازم جهت بهره برداری از آن انجام می شود.
وی ضمن تاکید بر لزوم آبگیری بخشی از مخزن سد آرباتان و احیای این حق آبه گفت: خوشبختانه در شهرستان هریس در زمینه توسعه گلخانه اقدامات خوبی صورت گرفته ودر طول سال گذشته حدود ۱۸ هکتار گلخانه بصورت متمرکز تاسیس و بهره برداری شده است و در تداوم این توسعه در سالجاری هدف گذاری برای احداث ۱۰۰ هکتار گلخانه انجام شده است و در صورت بهره برداری از آب موجود در سد آرباتان در پایاب سد ، علاوه بر ۱۰۰ هکتار برنامه ریزی شده در شهرستان می توان ۱۰۰ هکتار دیگر به سطح گلخانه های شهرستان هریس افزود.
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان افزود: در خصوص جاده های دسترسی به مزارع و بهسازی کانالهای آبیاری از محل اعتبارات استانی و ملی و توسعه گلخانه ها در این دو شهرستان برنامه ریزیهای لازم صورت می پذیرد.