افزایش ۱۰۰۰ تومانی قیمت به عنوان جایزه تحویل سریع به کشاورزان پرداخت می‌شود
افزایش ۱۰۰۰ تومانی قیمت به عنوان جایزه تحویل سریع به کشاورزان پرداخت می‌شود
آرمان تبریز-رئيس سازمان جهادکشاورزي استان آذربايجان شرقي از افزايش ۱۰۰ درصدي قيمت خريد تضميني گندم در سالزراعي جاري خبر داد.

آرمان تبریز-رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی از افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت خرید تضمینی گندم در سالزراعی جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما از تبریز؛ مهندس اکبر فتحی در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه تعیین قیمت خرید تضمینی گندم، موجب دلگرمی و خوشحالی کشاورزان و رغبت بیشتر برای تحویل محصولات به دولت می شود گفت: قیمت سال گذشته خرید تضمینی ۲۵۰۰ تومان بود که در ابتدا قیمت ۴ هزار تومان برای سال جدید در نظر گرفته شد، اما با توجه به هزینه‌های کشت و قیمت تمام شده گندم برای کشاورزان با تعامل دولت و مجلس برای حمایت از گندمکاران قیمت نهایی ۵ هزار تومان تعیین شد.

وی با بیان اینکه تا سال ۹۹ بهره برداران هیچ نقشی در قیمت گذاری محصولات کشاورزی نداشتند که قانون جدید در تشکیل شورا سبب تاثیرگذار شدن کشاورزان در قیمت گذاری محصولات کشاورزی به ویژه گندم شد افزود: با قیمت جدید زیان‌های گذشته کشاورزان جبران می‌شود و از فروش قاچاق و مصرف دامی کاهش و امنیت غذایی کشور را افزایش می‌یابد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان افزود: در راستای تحقق شعار سال در بخش کشاورزی و پشتیبانی از تولید، با موافقت رئیس محترم جمهور و سازمان برنامه و بودجه، مقرر شد با عنایت به کمبود شدید بارندگی و حمایت از کشاورزان عزیز گندمکار مبلغ هزار تومان به قیمت تضمینی گندم به عنوان جایزه تحویل تقدیم شود.

مهندس فتحی با بیان اینکه به دلیل نیاز بالای خرید تضمینی گندم به منابع عظیم مالی، تصمیم‌گیری برای افزایش قیمت به دولت محول شد ادامه داد: در ستاد هماهنگی اقتصادی دولت و با حمایت ریاست جمهوری، یک هزار تومان به قیمت ۴هزار تومانی خرید تضمینی گندم به عنوان جایزه اضافه خواهد شد و کشاورزان به ازای هر یک کیلوگرم گندمی که به شرکت بازرگانی دولتی ایران تحویل می‌دهند، ۵ هزار تومان دریافت خواهند کرد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان با بیان اینکه تلاش مسئولین وزارت جهادکشاورزی در افزایش قیمت تضمینی رضایت کشاروزان را تامین کرده است افزود: از کشاورزان نیز انتظار می رود پای عهد خود بوده و محصولات خود را تنها به مراکز خرید دولتی تحویل دهند.