تفاهم‌نامه ساخت مدرسه ۶ کلاسه خیرساز در مراغه امضا شد
تفاهم‌نامه ساخت مدرسه ۶ کلاسه خیرساز در مراغه امضا شد
آرمان تبریز-تفاهم‌نامه ساخت مدرسه ۶ کلاسه خیّرساز با حضور فرماندار ویژه شهرستان مراغه و با اعتباری بالغ بر ۲.۵ میلیارد تومان در محل فرمانداری امضا شد. ​

آرمان تبریز-تفاهم‌نامه ساخت مدرسه ۶ کلاسه خیّرساز با حضور فرماندار ویژه شهرستان مراغه و با اعتباری بالغ بر ۲.۵ میلیارد تومان در محل فرمانداری امضا شد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛فرماندار ویژه مراغه در این مراسم گفت: برای مشارکت و همراهی بیشتر خیران نیازمند اطلاع رسانی اقدامات خیرخواهانه هستیم.

سیدعلی موسوی گفت: در حال حاضر وضعیت مدارس به خصوص در روستاهای بخش سراجوی مراغه قابل قبول نیست و در این راستا به مشارکت خیران مدرسه ساز در این بخش نیاز است.

وی افزود: همکاری اداره آموزش و پرورش و مجمع خیران مدرسه‌ساز می تواند در حل مشکلات پروژه‌های خیرساز و همچنین نوسازی و افزایش تعداد کلاس های درسی در شهرستان شود که در این راستا همراهی دستگاه‌های متولی دیگر نیز ضروری است.

رییس آموزش و پرورش شهرستان مراغه در این مراسم گفت: این مدرسه خیرساز توسط «حاج نادر نادری» در روستای نوا از توابع بخش مرکزی و در زمینی به مساحت یکهزار و صد متر مربع و زیربنای ۷۰۰ متر مربع ساخته می شود.

حسین اکبریان گفت: آورده خیر مدرسه ساز ۳۰ درصد خواهد بود و مابقی اعتبار از محل اعتبارات دولتی تامین خواهد شد.

وی افزود: در یکماه گذشته قرارداد چهار مدرسه خیرساز در شهرستان منعقد شده و در حال حاضر در مرحله تهیه نقشه هستند.
۴
وی اضافه کرد: همچنین مراحل ساخت مدرسه یک کلاسه در روستای قره کند به اتمام رسیده و بزودی به بهره برداری خواهد رسید.

مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان مراغه از سال ۸۱ به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرده است اما با توجه به قدمت شهرستان از سال ۱۳۰۱ تا به امروز یکصد مدرسه با ۵۰۰ کلاس درس از سوی خیران در مراغه احداث شده است که از این تعداد ۵۵ مدرسه از سال ۸۸ تاکنون بوده است.

«حاج نادر نادری» که برادر شهید «قلی‌رضا نادری» است، ریاست شورای اسلامی نوا را بر عهده دارد و از معتمدان و خیران این روستا به شمار می‌رود؛ وی در توسعه این روستا همواره پیشگام بوده و به گفته مسوولان شهرستانی، همواره در امور مربوط به آبادانی نوا از جمله مسیرگشایی خیابان اصلی و آسفالت‌ریزی معابر اصلی و فرعی روستا مشارکت فعال داشته است.

«نادری» از چندین سال قبل احداث این مدرسه را از مسوولان محلی و استانی پیگیری کرده است.

حدود ۵۱ هزار دانش آموز و سه هزار کادر فرهنگی در ۵۵۰ مدرسه دولتی و غیر دولتی مراغه در حال تحصیل و تدریس هستند.