مینو محرز اعلام کرد عوارض شدید واکسن کرونای روسی در برخی از ایرانی‌ها
مینو محرز اعلام کرد عوارض شدید واکسن کرونای روسی در برخی از ایرانی‌ها
آرمان تبریز-عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا از "عوارض شدید واکسن کرونای روسی در برخی از ایرانی‌ها" خبر داد. محرز گفت سرعت واردات واکسن کرونا به ایران نیز به کندی پیش می‌رود و تامین واکسن ذره ذره خواهد بود.
آرمان تبریز-عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا از “عوارض شدید واکسن کرونای روسی در برخی از ایرانی‌ها” خبر داد. محرز گفت سرعت واردات واکسن کرونا به ایران نیز به کندی پیش می‌رود و تامین واکسن ذره ذره خواهد بود.

مینو محرز درباره واکسن‌های وارداتی کرونا به ایران گفت تا کنون مقدار کمی واکسن از کشورهای چین و روسیه خریداری شده است که در این میان، واکسن روسی در برخی افراد عوارض شدیدی ایجاد کرده است.

به گفته محرز در بسیاری از افراد این عوارض برطرف شده، اما در برخی افراد هنوز عوارض ناشی از دریافت واکسن روسی کرونا وجود دارد.

مینو محرز این سخنان را روز چهارشنبه ۱۱ فرودین بیان کرده است. به گفته این مقام علمی کشور شیوع کرونا در هر کشوری، وقتی به میزان قابل قبولی کنترل می‌شود که بیش از ۷۰ درصد مردم واکسینه شده باشند و تنها با رسیدن به این رقم می‌توان به برداشتن محدودیت‌های کرونایی فکر کرد.

دکتر مینو محرز که خود سرپرست تیم تحقیقاتی نخستین واکسن ایرانی کرونا یعنی “کوو ایران برکت” است از کندی روند تامین واکسن در کشور انتقاد کرده است. او همچنین گفته است تا زمانی که واکسن ایرانی کرونا به تولید انبوه نرسد، تامین واکسن در ایران به کندی پیش خواهد رفت.

طبق گفته عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا سرعت واردات واکسن کرونا به ایران به کندی پیش می‌رود و با ادامه این شرایط، بازهم روند تامین این واکسن، ذره ذره خواهد بود. او افزود ایران به دلیل تحریم نمی‌تواند تعداد زیادی واکسن سفارش دهد و مشکلات بانکی و مالی نیز به این موضوع دامن زده است.

سرپرست تیم تحقیقاتی واکسن ایرانی کرونا در خصوص آخرین وضعیت واکسن “کوو ایران برکت” هم توضیح داد که این واکسن تا کنون هیچ عارضه‌ای نداشته و نتیجه آن مطلوب بوده است. اما او تاکید کرده است که هنوز زمان به قدری کافی نگذشته است که بتوان این واکسن را کاملا مطلوب توصیف کرد.

  • منبع خبر : دویچه وله