با وجود محدودیت منابع و افزایش هزینه‌ها، روند توسعه استان متوقف نشده است
با وجود محدودیت منابع و افزایش هزینه‌ها، روند توسعه استان متوقف نشده است
آرمان تبریز-استاندار آذربایجان شرقی گفت: در شرایطی که با محدودیت منابع و افزایش هزینه‌ها مواجه هستیم، مدیریت امور کار بسیار دشواری است، اما به‌رغم این دشواری‌ها، روند توسعه استان هرگز متوقف نشده است.
آرمان تبریز-استاندار آذربایجان شرقی گفت: در شرایطی که با محدودیت منابع و افزایش هزینه‌ها مواجه هستیم، مدیریت امور کار بسیار دشواری است، اما به‌رغم این دشواری‌ها، روند توسعه استان هرگز متوقف نشده است.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛دکتر محمدرضا پورمحمدی در جمع مدیران و کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، با اشاره به اینکه سال ۹۹ از نظر مدیریتی سال سختی بود، افزود: البته در سال‌های قبل هم سختی‌هایی داشتیم، ولی باور قلبی ما این است که مدیریت در شرایط سخت، هنر مدیران است.

وی، عملکرد دستگاه‌های اقتصادی و بودجه‌ای استان را در این شرایط سخت، درخشان توصیف کرد و با قدردانی از زحمات همه مسئولان و کارکنان این دستگاه‌ها، گفت: در شرایط کنونی، با محدودیت منابع و افزایش هزینه‌ها و انتظارات مواجه هستیم و مدیریت امور در این شرایط کار آسانی نیست.

پورمحمدی افزود: به‌رغم این مشکلات و تنگناها، روند توسعه استان متوقف نشده و حتی در برخی از حوزه‌ها شتاب بیشتری هم گرفته که علت اصلی این موفقیت‌ها، تدبیر و مدیریت منابع و انضباط مالی بوده است.

وی اظهار داشت: کسانی که در این شرایط مسئولیت قبول کرده‌اند متحمل زحمات زیادی شده‌اند و باید از تمام آنها و همچنین از فعالان اقتصادی که برای استمرار حرکت توسعه استان تلاش کرده‌اند قدردانی کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به تحریم‌های اقتصادی که موجب کاهش فروش نفت و محدودیت منابع دولت شده است، گفت: هرچند این موضوع مشکلات زیادی ایجاد کرد و مردم ما دچار تنگنا شدند، اما توانستیم اقتصاد بدون نفت را تجربه کنیم.

وی با بیان اینکه هدف دشمن از تحریم و فشارهای اقتصادی، به زانو درآوردن ملت ایران است، افزود: ملت ما با هوشیاری در مقابل توطئه‌های دشمنان ایستادند و مسئولان هم باید این شرایط سخت را مدیریت کنند تا بتوانیم از این پیچ تاریخی با موفقیت عبور کنیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی هم در این نشست که مدیران دستگاه‌های اقتصادی استان هم در آن حضور داشتند، گزارشی از عملکرد بودجه استان در سال ۱۳۹۹ ارائه کرد.

داود بهبودی گفت: در سال جاری، مبلغ ۶۹۲ میلیارد تومان به عنوان اعتبارات هزینه‌ای ۲۳ دستگاه اجرایی استان ابلاغ شد که نسبت به سال قبل، ۲۶ درصد رشد داشت؛ با این حال سخت‌ترین بودجه هزینه‌ای را در سال جاری تجربه کردیم.

وی مجموع اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استان در سال جاری را ۳۹۱ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: به طور میانگین ۵۵ درصد از این مبلغ تخصیص یافته است.

بهبودی همچنین استفاده از مشارکت اعتباری دستگاه‌های ملی و ظرفیت‌های قانون بودجه برای برخی از پروژه‌های مهم استان، تدوین پروژه‌های اقتصاد مقاومتی و جهش تولید استان برای سال ۱۴۰۰ و پیگیری تأمین اعتبار برای پروژه‌های مهم نظیر آبرسانی به تبریز و احیای دریاچه ارومیه را از جمله اقدامات شاخص بودجه‌ای استان در سال جاری عنوان کرد.