اختصاص ۹۰۵ میلیارد ریال به پروژه های عمرانی آذربایجان شرقی از محل تبصره ۱۹
اختصاص ۹۰۵ میلیارد ریال به پروژه های عمرانی آذربایجان شرقی از محل تبصره ۱۹
آرمان تبریز-رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی گفت: در سال جاری اعتباری بالغ بر 905 میلیارد ریال از محل منابع تبصره 19 استانی و ملی برای اجرای پروژه های عمرانی استان اختصاص یافته است.

آرمان تبریز-رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی گفت: در سال جاری اعتباری بالغ بر ۹۰۵ میلیارد ریال از محل منابع تبصره ۱۹ استانی و ملی برای اجرای پروژه های عمرانی استان اختصاص یافته است.
به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛داود بهبوی صبح امروز در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: در سال جاری اعتباری بالغ بر ۹۰۵ میلیارد ریال از محل منابع تبصره ۱۹ استانی و ملی به منظور جلب مشارکت بخش خصوصی برای اجرای پروژه های عمرانی استان اختصاص و از این رقم، ۷۹۷ میلیارد ریال تخصیص یافته است.
وی با بیان اینکه طبق آیین نامه اجرائی تبصره ۱۹ قانون بودجه سال ۹۹، سهم آورده دولت حداکثر ۳۰ درصد و حداقل آورده بخش خصوصی ۷۰ درصد است، افزود: به این ترتیب امکان سرمایه گذاری در بخش اعتبارات استانی به میزان ۱۰۸۰ میلیارد ریال از سوی بخش خصوصی وجود خواهد داشت و هر دو بخش در مجموع ظرفیت اجرای ۱۵۴۳ میلیارد ریال طرح عمرانی را خواهند داشت.
بهبودی تصریح کرد: با انجام مکاتبات لازم و پیگیری های صورت گرفته از دستگاه های اجرائی، پروژه های موضوع تبصره ۱۹ احصاء و موافقت‌نامه آنها مبادله و اطلاعات لازم در سامانه بازار الکترونیک طرح های عمرانی بارگذاری شده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی ادامه داد: با توجه به اینکه تاکنون دو قرارداد مشارکتی در بخش اعتبارات استانی به میزان ۱۱۸۶ میلیارد ریال منعقد شده که پیش ناز اعتبارات دولتی است، جذب اعتبارات تخصیص یافته استانی ۱۰۰ درصد خواهد بود.
بهبودی اذعان داشت: با استفاده از ظرفیت بنیاد علوی، خودیاری اهالی، مشارکت بخش خصوصی و تبصره ۱۹ اعتباری به مبلغ هزار میلیارد ریال جهت پروژه های عمرانی در بخش راه روستایی، اعتباری به مبلغ ۱۸۶ ریال در بخش کشاورزی و اعتباری به مبلغ ۱۰۸ میلیارد ریال جهت پروژه های عمرانی بخش فرهنگی هزینه خواهد شد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی گفت: در حوزه پروژه های استانی ویژه و ملی، وزارتخانه های ذیربط متولی جلب مشارکت بخش خصوصی هستند.
وی اضافه کرد: با مکاتبات و پیگیری های مکرر سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و شرکت آب منطقه ای و مشارکت بهره برداران بخش کشاورزی، اعتباری به مبلغ ۲۱۶ میلیارد ریال برای شبکه آبیاری و زهکشی آیدغموش در اراضی به مساحت ۱۲۴۰ هکتار و مبلغ ۲۲۶ میلیارد ریال برای شبکه آبیاری و زهکشی سهند در اراضی به مساحت ۱۵۲۰ هکتار از محل اعتبارات ملی تبصره ۱۹ با تخصیص ۱۰۰ درصد تامین شده است.