تشکیل ۲۹۴ پرونده جرائم اقتصادی در سال ۱۳۹۹
تشکیل ۲۹۴ پرونده جرائم اقتصادی در سال ۱۳۹۹
آرمان تبریز-فرماندهی انتظامی آذربایجان شرقیگفت؛ از اول سال جاری تا امروز ۲۹۴ پرونده درحوزه جرائم اقتصادی در آذربایجانشرقی تشکیل یافته است .

آرمان تبریز-فرماندهی انتظامی آذربایجان شرقیگفت؛ از اول سال جاری تا امروز ۲۹۴ پرونده درحوزه جرائم اقتصادی در آذربایجانشرقی تشکیل یافته است .

به گزارش خبرنگار ما در تبریز ؛سردار سرتیپ حسین عبدی در نشست مطبوعاتی افزود:درسال جاری درحوزه جرائم اقتصادی پرونده های متعددی شکل گرفته که می توان گفت؛ اخلال در نظام اقتصادی، اخذ تسهیلات غیرمجاز بانکی، پولشویی ، اختلاس، ارتشا، تبانی در معاملات دولتی ،تعدی به اموال دولتی، فرار مالیاتی، زمین خواری، احتکار و ربا خواری و کلاهبرداری ملکی از جمله آنهاست و ۲۹۴ پرونده‌ در این اثنا تشکیل شده است.

فرمانده انتظامی آذربایجان‌شرقی در خصوص مبارزه با قاچاق کالا خاطر نشان شد:با تلاش شبانه روزی همکاران ما امسال ۱۵۹ میلیارد تومان کالای قاچاق در استان کشف گردیده که آین آمار نشان از رشد ۲۰ درصدی از لحاظ ارزش ریالی کالاهای کشف شده می باشد که حائز اهمیت است .

وی در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری آریا در مورد قاچاق مواد معدنی اظهار داشت : مشکلات قاچاق ودستبرد به مواد معدنی ناشی از عدم نظارت کافی و دقیق است که این عدم نظارت بیشتر به طلای اندریان که در اختیار بخش خصوصی می باشد شامل می گردد .

این مقام ارشد پلیس در آذربایجانشرقی اضافه نمود ؛ برداشت غیر مجاز از معادن طلای اندریان به خاطر عدم رعایت موارد بازدارندگی ادامه دارد و هر روز در این ارتباط دستگیری داریم و پرونده های متعددی به مراجع قضایی معرفی و ارایه شده است.
فرماندهی انتظامی آذربایجان شرقیدرارتباط با تخئطی از قانون درمورد صنوف استان اظهار کرد: درسال جاری بیش از۲ هزار و ۳۸۸ واحد صنفی به علت رعایت نکردن شیوه نامه و پروتکل های کرونایی پلمب گردیده است.

سردار عبدی همچنین تصریح کرد؛ ۸۲درصد کلاهبرداری های آذربایجان شرقی کشف شده و ۱۵۹ میلیارد تومان کالای قاچاق کشف گردیده که ۲۸ درصد نسبت به سال قبل افزایش را نشان می دهد

وی در ارتباط با بحث سرقت هم تصریح کرد : آذربایجانشرقی به لحاظ وقوع سرقت در کشور و به نسبت جمعیت در جایگاه ویژه ای قرادر دارد و در بیست و هشتمین جایگاه در بین استان ها می باشد .
فرماندهی انتظامی آذربایجان شرقی آمار سارقین را این چنین برشمرد و گفت؛ ۷۷درصد سارقان معتاد بوده و در مجموع ۴۲.۳ درصد سرقت هایی که در آذربایجان شرقی به وقوع پیوسته در حوزه سرقت خودرو، قطعات و پلاک خودرو بوده و ۶ مورد سرقت مسلحانه نیز به وقع پیوسته که در نهایت سارقین مسلح دستگیر گردیده اند.

سردار عبدی اشاره ای نیز به محدودیت های کرونایی در خصوص تردد شبانه خودروها در این استان کرد و افز.ود: طبق روال چند ماه قبل این روند به قوت خود باقی هست و در شهرهایی که در رده گروه آبی و زرد قرار دارند ورود خروج خودروها با پلاک های غیر بومی محدویت ندارد .

وی در مورد نحوه برخورد با هنجار شکنی خودروها در شرایط کرونایی تاکید کرد : تا کنون برای ۱۱۲ هزار و ۲۴۴ خودرو در خصوص محدودیت های کرونایی در استان اعمال قانون شده و به بیش از ۵۴ هزار خودرو پیامک اخطار و تذکرات لازم ارسال شده است .

سردار عبدی در خصوص برنامه های چهارشنبه سوری نیز اذعان کرد : ما هیچ مخالفتی با شادی مردم نداریم و از مردم می خواهیم آتشی که روشن می کنند خود بتوانند خاموش کنند و دامنگیر دیگران نباشد و از مواد محترقه که باعث مصدوم و فوت افراد می شود و خانواده ها را بیچاره می نمایدخودداری کنند.

وی در پایان خبر از آماده باش پلیس در ایام تعطیلات نوروزی دادو گفت:حضور گسترده پلیس در جامعه ضامن برقراری امنیت و پیشگیری از حضور و اقدام سارقین است و این حضور عرصه را بر سارقین تنگ نموده و ما نیز اجازه جلوس به کسانی که به فکر مخدوش نمودن امنیت مردم هستند را نخواهیم داد .