دهکده ورزش دانش‌آموزی آذربایجان شرقی افتتاح شد
دهکده ورزش دانش‌آموزی آذربایجان شرقی افتتاح شد
آرمان تبریز- فاز اول دهکده ورزش دانش‌آموزی استان آذربایجان شرقی با حضور وزیر آموزش و پرورش و استاندار آذربایجان شرقی در زمینی به مساحت 1823 مترمربع افتتاح شد.

آرمان تبریز- فاز اول دهکده ورزش دانش‌آموزی استان آذربایجان شرقی با حضور وزیر آموزش و پرورش و استاندار آذربایجان شرقی در زمینی به مساحت ۱۸۲۳ مترمربع افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛این دهکده ورزشی در یک سالن چندمنظوره با هزینه پنج میلیارد تومان احداث شده است.

همچنین با حضور وزیر آموزش و پرورش و مسئولان استان، عملیات اجرایی زمین‌های ورزشی تنیس، والیبال ساحلی و زمین چمن مصنوعی این دهکده آغاز شد.

وزیر آموزش و پرورش در مراسم افتتاح این طرح، تأکید کرد: سلامت و تربیت جسمی همانند تربیت روانی، اجتماعى، اخلاقی، سیاسی و اقتصادی مهم بوده و بخشی از فرآیند تربیت است.

محسن حاجی‌میرزایی با بیان اینکه حدود ٣٠ درصد از دانش‌آموزان کشور اضافه‌وزن دارند، گفت: تنها تهدیدی که در حال حاضر متوجه دانش‌آموزان است کرونا نیست و باید تعادل هوشمند بین ملاحظاتی که از ناحیه کرونا دانش‌آموزان را تهدید می‌کند و سایر خطرات در خانه ماندن ایجاد کنیم.

وی افزود: در شبکه شاد زنگی به نام ورزش صبحگاهى داریم که دانش‌آموزان هر روز با مراجعه به آن می‌توانند روز خود را با ورزش شروع کنند.

استاندار آذربایجان شرقی هم در این مراسم وظیفه آموزش و پرورش را انسان‌سازی عنوان کرد و گفت: راهبرد دشمنان، تضعیف نهاد خانواده و تعلیم و تربیت است که تحقق همین امر برای فروریختن بنیان جامعه کافی است.

محمدرضا پورمحمدی، تعلیم و تربیت را ایدئولوژی نظام جمهوری اسلامی و میراث پیامبر گرامی اسلام(ص) برشمرد و گفت: باید با همکاری و فراهم ساختن زیرساخت‌های مناسب تربیتی گام‌های اساسی برای حفظ کشور برداریم.

وی با قدردانی از اقدامات وزارت آموزش و پرورش در دوران کرونا، گفت: این وزارتخانه اولین نهادی بود که برای استفاده از ظرفیت آموزش مجازی پیش‌قدم شده و پیشرفت‌های زیادی در این زمینه کسب کرده است.