باحضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیرو و در هفته چهل و دوم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛
باحضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیرو و در هفته چهل و دوم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛
آرمان تبریز-39 طرح آبرسانی به روستاهای استان آذربایجان شرقی در قالب هفته چهل و دوم پویش الف_ب_ایران افتتاح و به بهره برداری رسید.

آرمان تبریز-۳۹ طرح آبرسانی به روستاهای استان آذربایجان شرقی در قالب هفته چهل و دوم پویش الف_ب_ایران افتتاح و به بهره برداری رسید.
به گزارش خبرنگارما در تبریز؛ ۲۵۶ طرح آبرسانی روستایی در ۹ استان در قالب هفته چهل و دوم پویش # الف_ب_ایران همزمان با حضور وزیرنیرو بصورت سراسری از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح و به بهره برداری رسید .
در این راستا  در استان آذربایجان شرقی ۳۹ طرح آبرسانی روستایی با هزینه سرمایه گذاری از صندوق ملی به مبلغ ۴۰۷/۰۰۰ میلیون ریال افتتاح گردید .
دکتر پور محمدی استاندار آذربایجان شرقی در این مراسم ضمن تبریک به مناسبت افتتاح طرح های به اتمام رسیده  گفت: خوشبختانه کارهای بزرگی در حوزه برق و آب در این استان به انجام رسیده است که با در نظر گرفتن تعداد ۱۴۹۰ روستای تحت پوشش آبفای استان می توان به جرأت گفت که ۸۹ درصد جمعیت روستایی زیر پوشش شرکت آب وفاضلاب استان می باشد که امیدواریم با این جدیت و کوشش و از این قبیل اقدامات شاهد شکوفایی هر چه بهتر مناطق روستایی استان باشیم.
علیرضا ایمانلو مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان آذربایجان شرقی گفت: در این طرح ۴۰۵۰ خانوار با جمعیت تحت پوشش ۱۳۶۶۷ نفر از نعمت آب شرب بهداشتی بهره مند خواهند شد . برای بهره‌برداری از این طرح ها حفر و تجهیز ۸ حلقه چاه با آبدهی ۷۰ لیتر در ثانیه، احداث مخزن زمینی به حجم ۵۱۰۰ متر مکعب، اجرای خط انتقال آب به طول ۶۸ کیلومتر، اصلاح شبکه آبرسانی به طول ۵۲/۷۲۶ متر، احداث تصفیه‌خانه آب با ظرفیت ۲۸ لیتر برثانیه در شبانه روز انجام شده است.