۷۵۰ واحد مسکن مددجویی با همکاری بسیج سازندگی احداث می شود
۷۵۰ واحد مسکن مددجویی با همکاری بسیج سازندگی احداث می شود
آرمان تبریز-مدیر کل کمیته امداد استان به تشریح جزئیات تفاهم نامه با سپاه عاشورا برای ساخت 750 واحد مسکن مددجویی پرداخت.

آرمان تبریز-مدیر کل کمیته امداد استان به تشریح جزئیات تفاهم نامه با سپاه عاشورا برای ساخت ۷۵۰ واحد مسکن مددجویی پرداخت.

به گزارش خبرنگار ما از تبریز، محمد کلامی مدیر کل کمیته امداد استان آذربایجان شرقی در مراسم امضای تفاهم‌نامه ساخت ۷۵۰ واحد مسکونی برای مددجویان استان  با تاکید بر اهمیت ساخت مسکن برای محرومان افزود: نهضت ساخت مسکن برای جامعه مددجویی در حال شکوفا شدن است و آثار آن را در سال های اخیر شاهد بودیم.

وی با اشاره به جزئیات تفاهم‌نامه با سپاه عاشورا برای ساخت ۷۵۰ واحد مسکونی مددجویان اظهار کرد: این واحدهای مسکونی مختص مددجویان کمیته امداد در سطح روستاهای محروم استان بوده که با توجه به توافق طرفین کمیته امداد برای هر متر مربع زیربنا مبلغ ۶۹۵ هزار تومان پرداخت نماید و ارزش کلی پروژه ۵۰ میلیارد تومان برآورد می شود.

کلامی اجرای این پروژه را گامی مهم در مبارزه با محرومیت عنوان کرده و افزود: مقدمات اجرای این پروژه انجام شده و خانواده‌های واجد شرایط شناسایی شده و از نعمت مسکن بهره مند خواهند شد.

مدیر کل کمیته امداد استان در تشریح چشم انداز این نهاد برای سال ۹۸ در حوزه مسکن گفت: علاوه بر این ۷۵۰ واحد که تفاهم نامه آن امضا شده، ۲۵۰ واحد مسکن مددجویی نیز در سال جاری خرید یا احداث می شود تا با تحویل این ۱۰۰۰ واحد، هیچ یتیم فاقد مسکن در استان نداشته باشیم.

وی ادامه داد: در این تفاهم نامه علاوه بر ساخت ۷۵۰ واحد مسکن، برای تعمیر مسکن مددجویان در سطح روستاهای تابعه استان به تعداد ۲۵۰ واحد نیز توافق حاصل شده است.

کلامی به اقدامات کمیته امداد در حوزه مسکن در سال ۹۷ اشاره داشته و گفت: در سال گذشته با کمک خیران و مردم نیک اندیش ۸۴۱ واحد مسکن مددجویی ساخت یا خریداری شده و همچنین ۲۹۶۵ واحد تعمیرات مسکن مددجویی نیز انجام گرفته بود.

همچنین سردار عابدین خرّم فرمانده سپاه عاشورا در این مراسم بیان داشت: کمیته امداد و سپاه عزمی راسخ برای خدمت به محرومان دارند که آثار آن در جامعه وجود دارد.
گفتنی است مردم نیک اندیش جهت همراهی با کمیته امداد در تامین مسکن مددجویا می توانند با شماره گیری کد #۰۴۱*۸۸۷۷*  مشارکت داشته باشند.