مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی : ” جلال۲ ” از فردا در آنتن شبکه یک سیما
مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی : ” جلال۲ ” از فردا در آنتن شبکه یک سیما
آرمان تبریز-فصل دوم سریال تاریخی " جلال " که به سفارش معاونت امور استانهای رسانه ملی ، در صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی تولید شده است از 28 بهمن ماه در کنداکتور پخش شبکه اول سیما و شبکه شما قرار می گیرد .

آرمان تبریز-فصل دوم سریال تاریخی ” جلال ” که به سفارش معاونت امور استانهای رسانه ملی ، در صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی تولید شده است از ۲۸ بهمن ماه در کنداکتور پخش شبکه اول سیما و شبکه شما قرار می گیرد .

مهندس مرتضی صفری با اعلام این خبر گفت : این سریال ۲۶ قسمتی سومین مجموعه فاخر مرکز آذربایحان شرقی است که در ۲ سال گذشته از شبکه های ملی پخش می شود و تصویربرداری صحنه های دفاع مقدس و بازنمایی آزادسازی سوسنگرد از نکات برجسته آن است .

به گزارش  خبرنگار ما ، وی با بیان اینکه این مجموعه در طراز یک مجموعه نمایشی ملی تولید شده است افزود : این سریال یک رویداد مهم فرهنگی و رسانه ای است و داستان انقلاب اسلامی استان را پس از ۲۹ بهمن ۵۶ تا پیروزی انقلاب و پس از آن تا سال های۶۱ و۶۲ روایت می کند و نقطه بارز آن روایت حضور شخصیت های برجسته انقلاب و دفاع مقدس از جمله شهدای محراب شهید آیت ا… قاضی طباطبایی، شهید آیت ا… مدنی و سردار شهید علی تجلایی است.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی”جلال”را جزو سنگین ترین پروژه‌ های سریال‌ سازی معاونت اموراستانها دانست و اضافه کرد : این مجموعه با ۱۸۴ لوکیشن، ۶۴۸ سکانس و بیش از ۲۵۰ بازیگر دیالوگ دار و صدها هنرور در ضبط یک سریال با این حجم در کمتر از یکسال رکورد جدیدی از خود به نمایش گذاشت.

وی یادآور شد : فصل دوم این سریال در سه استان آذربایجان شرقی، خوزستان و کمیته مشترک ضد خرابکاری موزه عبرت تهران تصویربرداری شده است.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی با بیان اینکه رخداد‌های اجتماعی و روز‌های انقلاب اسلامی در سال‌های منتهی به بهمن ۵۶ در آذربایجان شرقی از قصه های اصلی این سریال است خاطر نشان شد : رویکرد این اثر منطبق بر انتظارات مقام معظم رهبری است و سعی کردیم بخشی از گذشته پرافتخار ملت بزرگ ایران و ظلم وجور دوران ستمشاهی را به تصویر بکشیم .

وی بومی گرایی در تولیدات آثار نمایشی مراکز استان ها و میدان دادن به هنرمندان بومی و محلی در کنار روایت واقعیت های تاریخ انقلاب و دفاع مقدس در استان و تجلیل از حماسه سازان این عرصه ها را از ویژگی‌های خوب و ممتاز سریال جلال ۲ برشمرد و خاطر نشان کرد : برای این مجموعه ۵ فصل طراحی شده است ، چرا که ظرفیت بزرگی در تبریز وجود دارد و می‌توان بخشی از تاریخ تبریز و آذربایجان را در این قالب به تصویر کشید.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه این اثر نگاه دقیقی به دفاع مقدس دارد، اضافه کرد : تلاش شده برای جلال روایت دقیق صورت گرفته و پژوهش قوی پشتوانه فیلمنامه وجود داشته باشد.

مرتضی صفری در پایان با بیان اینکه تولید سریال‌های تاریخی در سطح استانی و ملی برای حفظ میراث معنوی و مفاخر کشور امری ضروری است، گفت: مفاهیم و موضوعات بسیاری در تبریز و آذربایجان شرقی وجود دارد که می‌تواند درون مایه سریال‌های متعدد و فاخر باشد.

گفتنی است فصل دوم سریال «جلال» به نویسندگی و کارگردانی حسن نجفی و تهیه کنندگی علیرضا جلالی در ۲۶ قسمت ۴۵ دقیقه ای از ۲۸ بهمن ماه ساعت ۲۲:۱۵ روی آنتن شبکه یک سیما می رود.