اجرای طرح «ایران قوی» باعث رونق فعالیت های فرهنگی و هنری مساجد است
اجرای طرح «ایران قوی» باعث رونق فعالیت های فرهنگی و هنری مساجد است
آرمان تبریز-مدیر کانون های فرهنگی مساجد آذربایجان شرقی گفت؛ بعد از اینکه انقلاب اسلامی رخ داد ؛مساجد خاستگاه خیلی از دگرگونی ها در راستای همراهی با انقلابیون و تثبیت پایه های نظام به ویژه در مسائل فرهنگی و دینی بودند .

آرمان تبریز-مدیر کانون های فرهنگی مساجد آذربایجان شرقی گفت؛ بعد از اینکه انقلاب اسلامی رخ داد ؛مساجد خاستگاه خیلی از دگرگونی ها در راستای همراهی با انقلابیون و تثبیت پایه های نظام به ویژه در مسائل فرهنگی و دینی بودند .
محمد هادی نیا درنشست مطبوعاتی با خبرنگاران افزود: استفاده از این ظرفیت ها  فرصتی بی نظیر برای حرکت به سمت تمدن اسلامی و فرهنگ اسلامی مبتنی با همراهی مردم در مساجد ایجاد شد و این همراهی  راه پیشرفت «قوی شدن» را در پی داشت .
وی تصریح کرد؛ به طوری که بعد ازپیام مقام معظم رهبری در سال ۷۱ ایشان دراین خصوص فرمودند “”در زمینه‌ فرهنگی باید قوی بشوید، درزمینه‌ حفظ هویّت اسلامی و انقلابی باید روز‌به‌روز قوی‌تر و عمیق‌تر بشوید؛ این پاسخِ دشمنی‌های دشمن است.”””

هادی نیا خاطر نشان شد :لذا در همین راستا و در دومین سال برگزاری رویداد ملی فهما ویژه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد ایران، ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور با ارائه طرح ملی «ایران قوی در گام دوم انقلاب اسلامی»، ضمن جریان سازی این گفتمان در بین آحاد مردم به ویژه اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، با هدف  زمینه رقابت سالم بچه‌های مسجد را در رخداد و بروز این رویداد مهم در بستر فضای مجازی گام های موثری برداشته و در درتحقق آن همچنان مسیر صعودی را طی می کند .

وی پرداختن به چالش های هویتی، گسترش فعالیت های محله محور، توجه به خلاقیت نخبگان، جریان سازی ارزشی، مقابله با آسیب های اجتماعی، ایجاد ارتباط قوی و موثر اهالی با مساجد، هماهنگی و تعامل با نهادهایی که مساحد محل فعالیت انها است و استاندارد سازی فعالیت ها را از جمله رئوس اولویت دار در اجرای طرح ملی ایران قوی اعلام کرد.
مدیر کانون های فرهنگی مساجد آذربایجان شرقی در ادامه خاطرنشان شد:طرح ملی ایران قوی یک رقابت مومنانه درقالب یک مسابقه است تا بچه های مسجد را با گام دوم انقلاب اسلامی بیشتر آشنا و همگام نمایدو اجرای طرح «ایران قوی» رونق فعالیت های فرهنگی و هنری مساجد را تقویت می کند .

مدیر کانون های فرهنگی مساجد آذربایجان شرقی با اشاره به آغاز طرح ملی ایران قوی دراین استان، تجاری سازی و رسانه ای کردن فعالیت کانون های فرهنگی مساجد را از اهداف مهم طرح یاد شده اعلام کرد و افزود:این طرح در قالب ۳ شبستان شامل فرهنگ، هنر و نوآوری با مجموع ۴۰ زیرفعالیت و ۱۲ رواق اجرا می شود.

هادی نیا تاکید کرد؛ کتاب، نور،رسانه، همدلی، دانش، سرود،نمایش، فیلم، قلم،ترنج، کارآفرینی، فناوری و نوآاوری را ازجمله رواق های طرح ملی ایران قوی است که درهر بخش فعالیت های کانون های مساجد ارزیابی شده و منتخبان شهرستانی و استانی تجلیل می شوند.

مدیر کانون های فرهنگی مساجد آذربایجان شرقی اعلام کرد: درحال حاضر تعداد یکهزار و ۴۰۸ کانون فرهنگی و هنری مساجد در آذربایجان شرقی فعال است که ۶۰ درصد این مراکز در مناطق کم برخوردار و روستایی فعالیت دارند.

هادی نیا  ابراز داشت: با تلاش های صورت گرفته هم اکنون تعداد ۷۰۰ باب کتابخانه و قرائت خانه در کانون های مساجد آذربایجان شرقی با ۱۳ هزار صندلی فعال است که تعدادی از آنها در سه نویت و تا ساعت ۲۴ فعال هستند.

گفتنی است؛رویداد ملی فهما (کانون‌های فرهنگی هنری مساجد ایران) در دومین سال پیاپی توسط ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور و در قالب طرح ملی ایران قوی در حال برگزاری است .