شجاعت و شهامت از شاخصه های مادران و همسران شهدا است
شجاعت و شهامت از شاخصه های مادران و همسران شهدا است
آرمان تبریز-نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در هشتمین جشنواره ملی اسوه های صبر و مقاومت و اولین کنگره ملی 17هزار شهید، جانباز و آزاده "لشگر فرشتگان تاریخ ساز"گفت : مادران و همسران شهدا پرچمدار ایثارگری برای حفظ و حراست از انقلابند و خانواده‌ها و فرزندان شهدا در میدان جهاد و در میدان کار برای اسلام تلاش می‌کنند.
آرمان تبریز-نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در هشتمین جشنواره ملی اسوه های صبر و مقاومت و اولین کنگره ملی ۱۷هزار شهید، جانباز و آزاده “لشگر فرشتگان تاریخ ساز”گفت : مادران و همسران شهدا پرچمدار ایثارگری برای حفظ و حراست از انقلابند و خانواده‌ها و فرزندان شهدا در میدان جهاد و در میدان کار برای اسلام تلاش می‌کنند.
به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛سید محمدعلی آل هاشم در هشتمین جشنواره ملی اسوه های صبر و مقاومت و اولین کنگره ملی ۱۷ هزار شهیده ، جانباز و آزاده ” لشکر فرشتگان تاریخ ساز” با تبیین جلوه های صبر و مقاومت در آموزه های دینی و آیات قرآنی گفت : رستگاری ، بهشت ، پیروزی و موفقیت مژده قرآن به صابران و شرح صدر و همچنین آمادگی روحی برای پذیرش حق ، از نتایج صبر و مقاومت است که امروز در کالبد جامعه ما و در حیات اجتماعی مادران و همسران شهدا متجلی است.
امام جمعه تبریز با یادآوری نقش اثرگذار مادران و همسران شهدا در شکل گیری مکتب امام خمینی (ره) و پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ادامه داد : پشتیبانی از ایدئولوژی و آرمان های انقلاب ، تلاش در پشت جبهه های دفاع مقدس و بدرقه فرزندان و همسران به نبرد حق علیه باطل تصویری روشن از جلوه های ایثارگری بانوان ایرانی است و در تاریخ ماندگار شده است.
وی با ادای احترام به مقام مادران و همسران شهدا تاکید کرد : اثرگذاری مادران و همسران شهدا در عرصه های مختلف باعث شده است امام راحل (ره ) و رهبر معظم انقلاب اسلامی در کلام و عمل شان قدردان آنها باشند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی صبر ، استقامت ، شجاعت و شهامت را از شاخصه های مادران و همسران شهدا برشمرد و گفت : دامن پاک مادران این سرزمین فرزندانی تربیت کرده که در طول ۴ دهه گذشته از عمر انقلاب شکوهمند اسلامی ، در خط مقدم جهاد با دشمن و توطئه های آن ها ایستاده اند.
حجت الاسلام و المسلیمن آل هاشم گفت : مادران و همسران شهدای ما با اخلاص و از خود گذشتگی همچون بزرگ بانوی کربلا و اسوه صبر و مقاومت حضرت زینب (س) سختی ها را به جان خریدند تا اسلام زنده بماند و به حق این بانوان رهروان اصلی مکتب اسلام هستند.
امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه باید قدردان مادران فداکار و همسران ایثارگر شهدا باشیم گفت : شاید برای بعضی ها خیلی ساده بنظر بیاید که از یک خانواده اسم ۳ یا ۴ نفر شهید به یادگار مانده باشد ، اما برای هر مادری تحمل چنین دردی آسان نیست.