اختصاص۱۲۵ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال برای مددجویان استان در سالجاری
اختصاص۱۲۵ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال برای مددجویان استان در سالجاری
آرمان تبریز-معاون مشارکت های مردمی، موسسات غیر دولتی، اشتغال و مسکن بهزیستی آذربایجان شرقی گفت: اشتغال مددجویان جزء مؤلفه های توانمندسازی و از اولویت های مهم این سازمان است.

آرمان تبریز-معاون مشارکت های مردمی، موسسات غیر دولتی، اشتغال و مسکن بهزیستی آذربایجان شرقی گفت: اشتغال مددجویان جزء مؤلفه های توانمندسازی و از اولویت های مهم این سازمان است.
جواد ایمان زاده طی گفتگویی با بیان اینکه در سالجاری بیش از ۱۲۵ میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال مددجویان اختصاص یافته اظهار داشت: طبق پیگیریهایی که داشیم، ۱۰۰ میلیارد تومان از این اعتبار تخصیص یافته است و ما بقی هم تا پایان سال به مددجویان متقاضی اعطاء خواهد شد.
وی گفت : بر اساس مصوبات کشوری شورای اشتغال در سال ۹۹ ، برای هر عضو مددجو که شرایط و مدارک لازم را جهت اخذ تسهیلات اشتغال داشته باشد ، ۵۰ میلیون تومان تسهیلات کم بهره با مهلت بازپرداخت ۷ ساله تخصیص داده می شود.
معاون مشارکتهای مردمی، مؤسسات غیر دولتی ، اشتغال و مسکن بهزیستی استان گفت: در بحث اشتغال ، علاوه بر کمک تسهیلاتی به خود مدد جو ، یک طرح دیگر هم در قالب کمک به کارفرمایانی است که افراد عضو بهزیستی و یا معلول را در واحدهای خود استخدام می کنند.
وی افزود : در این طرح هم به ازای استخدام هر فرد مددجوی بهزیستی ، ۵۰ میلیون تومان تسهیلات به کارفرمایان داده می شود و همچنین بهزیستی درصدی از حق بیمه را به کارفرما پرداخت می کند.
ایمان زاده با بیان اینکه هدف ما کمک به اشتغال مددجویان در کارگاهها و مراکز تولیدی و صنعتی است گفت: در کنار این هدف ، ما تمام تلاش خود را می کنیم که کارفرما هم از استخدام مددجویان متضرر نشود لذا برای جبران عدم کارائی معلولین، بهزیستی کمک هایی تحت عنوان جبران عدم کارایی را به کارفرمایان پرداخت می کند.
معاون مشارکتهای مردمی بهزیستی استان در ادامه این گفت و گوی اختصاصی با اشاره به تلاش بهزیستی برای حل مشکل مسکن مددجویان و به خصوص خانواده های دارای معلول گفت: بهزیستی به جد در تلاش است که مشکل مسکن این قشر حل شود تا خانواده ها در کنار مشکلات نگهداری از معلول ، مشکل دیگری را حس نکنند.
وی گفت: با طرح ملی سقف همدلی که طرح مشترک دفتر مسکن و مشارکتهای مردمی سازمان است، سعی داریم خیرین را به صورت مستقیم و شفاف به پروژه های دلخواه و مد نظر خود هدایت کنیم.
ایمان زاده در تشریح بیشتر این طرح گفت : در طرح سقف همدلی تمام خیرین می توانند با مراجعه به سایت www.besazim.ir ، در بخش سقف همدلی تمام پروژه های مسکن نیمه کاره متعلق به جمعیت هدف بهزیستی را همراه با شرح وضعیت خانواده نیازمند و سایر مشخصات، مشاهده کنند و پروژه مد نظر خودشان را جهت کمک مالی انتخاب کنند.
معاون مشارکت های مردمی بهزیستی آذربایجان شرقی افزود : علاوه بر این طرح در حوزه مسکن برای خانواده‌های ۲ معلول به بالا در مناطق شهری مبلغ ۱۴۰ میلیون تومان و در مناطق روستایی مبلغ ۸۵ میلیون تومان کمک بلاعوض با مشارکت بنیاد مستضعفان، سازمان بهزیستی ، بنیاد مسکن  وانجمن خیرین مسکن سازپرداخت می‌شود؛ که تاکنون ۲۳۰ واحد مسکونی در شهرها و۲۲۰واحد روستایی تحویل شده‌ است.
همچنین دیگر خانوارهای تحت پوشش نیز به تناسب شرایط ازکمک های بلاعوض تا سقف۲۰۰میلیون ریال برخوردار خواهند بود و نیز بر اساس قانون عوارض مجوز پروانه ساخت و انشعابات برای جمعیت هدف بهزیستی برای یکبار رایگان بوده و از مددجو ریالی بابت آن دریافت نمی گردد.
همچنین در راستای اجرای ماده ۱۸ قانون جامع حمایت از معلولین رایزنی هاو هماهنگی های لازم با اداره کل راه و شهرسازی استان جهت واگذاری زمین رایگان صورت گرفته که می تواند در تامین مسکن این عزیزان تاثیر بسیاری بگذارد.