مدیریت اصولی سازمان دامپزشکی کشور موجب ارتقاء بهداشت و سلامت عمومی جامعه شده است
مدیریت اصولی سازمان دامپزشکی کشور موجب ارتقاء بهداشت و سلامت عمومی جامعه شده است
آرمان تبریز-رییس سازمان دامپزشکی کشور با نماینده مردم شهرستان شبستر و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در مورد اهم تدابیر اتخاذ شده و در دست اقدام سازمان دامپزشکی کشور در جهت تامین بهداشت و سلامت عمومی جامعه گفتگو کرد.

آرمان تبریز-رییس سازمان دامپزشکی کشور با نماینده مردم شهرستان شبستر و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در مورد اهم تدابیر اتخاذ شده و در دست اقدام سازمان دامپزشکی کشور در جهت تامین بهداشت و سلامت عمومی جامعه گفتگو کرد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ دکتر علیرضا رفیعی پور، رییس سازمان دامپزشکی کشور، در دیدار با دکتر آقاپور نماینده مردم شریف شهرستان شبستر در مجلس شورای اسلامی و دکتر امیر حسین بهداد مدیر کل دامپزشکی استان آذربایجان شرقی به تشریح برخی از مشکلات حاکم بر صنعت دام، طیور و آبزیان کشور به ویژه بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و تب برفکی پرداخت.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به برخی از اقدامات تدارک دیده شده در خصوص مبارزه با بیماری های دامی و بیماری های مشترک بین انسان و دام، اظهار امیدواری کرد با حمایت های نمایندگان مجلس در استانها از طرح های برنامه ریزی شده، این بیماریها تحت کنترل کامل در آیند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته علی رغم وجود مشکلات اقتصادی در کشور سازمان دامپزشکی کشور با اتخاذ تدابیری توانست همه فعالیتهای خود را بطور کامل انجام دهد و مشکلی در روند اجرای مسئولیتهای دامپزشکی ایجاد نشد.

دکتر رفیعی پور ضمن قدردانی از حمایتهای نمایندگان مجلس شورای اسلامی از سازمان دامپزشکی کشور ابراز داشت: پشتیبانی مجلس از سازمان دامپزشکی کشور در جهت انجام بهتر مسئولیتهای خود نقش به سزایی ایفا می کند و ما نیازمند این حمایتها هستیم.

وی در مورد سیل اخیر که برخی از استانهای کشور را درگیر و خسارتهایی را ایجاد کرده است گفت: تقریبا از تمامی استانهای سیل زده بازدید داشته ام و از نزدیک شاهد مشکلات و سختی های مردم آن مناطق بوده ام، لازم است تمامی استانها به کمک استانهای سیل زده بشتابند و از تشکلهای دانشجویی دامپزشکی هم درخواست می کنم، تا به یاری سیل زدگان بشتابند و در دفن بهداشتی لاشه دامهای طلف شده، سم پاشی مناطق مورد نیاز و واکسیناسیون احشام زنده سیل زدگان با ادارات کل دامپزشکی آن استانها همکاری نمایند.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم پیوند دانشکده های دامپزشکی با مراکز اجرایی تاکید کرد و افزود: تشکلهای دانشجویی دامپزشکی در این مورد نقش مهمی دارند و می توانند پل ارتباطی خوبی بین دانشگاه و مراکز اجرایی باشند.

وی در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان تشکلهای دانشجویی که در این جسه حضور داشتند در خصوص سگهای بی صاحب گفت: دانشکده های دامپزشکی استانها می توانند با عقد تفاهم نامه با شهرداری ها و یا ادارات کل امور شهری هر استان نسبت به عقیم سازی این سگها اقدام نمایند تا به این روش بتوان جمعیت سگهای بی صاحب که از لحاظ انتقال بیماریهای مختلف مانند هاری نیز حائز اهمیت هستند را کنترل نمود.

دکتر آقاپور نماینده مردم شریف شهرستان شبستر و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار ضمن قدردانی از تلاش ها و اقدامات سازمان دامپزشکی کشور، از دکتر رفیعی پور به عنوان یکی از مدیران پرتلاش و اخلاق مدار ملی یاد کرد و افزود: با مدیریت اصولی و جوانگرایی که در اغلب ادارات کل دامپزشکی استانها صورت گرفته شاه د تحول در حوزه دامپزشکی و بهداشت و سلامت محصولات و فرآورده های خام دامی هستیم.

نماینده مردم شریف شهرستان شبستر در مجلس شورای اسلامی، ضمن مهم توصیف کردن فعالیتهای دامپزشکی در بحث تامین سلامت جامعه و ابراز خرسندی از فعالیتهای اداره کل دامپزشکی استان به ویژه مدیر کل دامپزشکی استان و همکاران اداره کل و اداره دامپزشکی شهرستان شبستر در زمینه ارتقاء بهداشت عمومی جامعه و همچنین کنترل و مهار مناسب بیماری های آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، تب برفکی، تب کریمه کنگو و تب مالت در استان آذربایجان شرقی، افزود: عملکرد اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان شرقی فراتر از حد مطلوب است و مطمئنا مدیریت علمی و اثربخش مدیر کل دامپزشکی استان باعث این موفقیت ها بوده است و با برنامه ریزی های صورت گرفته، امیدوارم در سالهای آتی شاهد کنترل کامل بیماری ها و تولید محصولات دامی با کیفیت تر و ارتقاء بهداشتی محصولات تحت نظارت کارشناسان دامپزشکی باشیم.

وی همچنین طی نامه ای از رئیس سازمان دامپزشکی کشور خواست به نحو مقتضی از زحمات و تلاشهای مدیر کل دامپزشکی استان آذربایجان شرقی تقدیر و قدردانی به عمل آید.ایازی