دهن کجی به مردم با عضویت همزمان مدیران خودروسازی در هیات مدیره سایر شرکت‌ ها
دهن کجی به مردم با عضویت همزمان مدیران خودروسازی در هیات مدیره سایر شرکت‌ ها
آرمان تبریز-سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: حضور همزمان مدیران شرکت‌های خودروسازی در هیات مدیره سایر شرکت‌ها دهن کجی به مردم است چراکه این افراد در مسئولیت‌های قبلی و فعلی خود موفق نبوده و نیستند.

آرمان تبریز-سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: حضور همزمان مدیران شرکت‌های خودروسازی در هیات مدیره سایر شرکت‌ها دهن کجی به مردم است چراکه این افراد در مسئولیت‌های قبلی و فعلی خود موفق نبوده و نیستند.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛بهرام پارسایی سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از حضور هاشم یکه زارع مدیرعامل ایران خودرو در هیات مدیره بانک پارسیان و جواد سلیمانی مدیرعامل سایپا در هیات مدیره شرکت پتروشیمی امیرکبیر، گفت: حضور همزمان مدیران خودروسازی در این شرکت‌ها این سوال را به ذهن متبادر می‌کند که آیا این افراد در مسئولیت‌های قبلی خود عملکرد و کارنامه خوبی داشتند که مجددا در سایر ارگان‌ها و سازمان‌ها به کارگرفته شدند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی افزود: تعهدات معوق خودروسازان، خدمات پس از فروش بی‌کیفیت و عدم رضایتمندی مشتریان باعث ارتقا مدیران عامل خودروسازی‌های ایران خودرو و سایپا در هیات مدیره برخی نهادها شده است!

تهعدات معوق خودروسازان، خدمات پس از فروش بی‌کیفیت و عدم رضایتمندی مشتریان باعث ارتقا مدیران عامل خودروسازی‌های ایران خودرو و سایپا در هیات مدیره برخی نهادها شده است!

قحط‌الرجال در کشور نداریم

وی با بیان اینکه قحط الرجال در کشور نداریم، اظهار کرد: حضور همزمان مدیران شرکت‌های خودروسازی در هیات مدیره برخی شرکت‌ها دهن کجی به مردم است چراکه این افراد در مسئولیت‌های قبلی خود موفق نبوده و نیستند، مردم از عملکرد آنها رضایت ندارند. در پی این نارضایتی‌ها تجمعات بسیاری مقابل وزارت صنعت، معدن و تجارت و شرکت‌های خودروسازی ایجاد شد.

شایسته سالاری در کشور وجود ندارد

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه این گونه انتخاب‌ها نشان می‌دهد شایسته سالاری در کشور وجود ندارد، خاطرنشان کرد: دلیل عدم موفقیت در بسیاری از عرصه‌ها ناشی از انتخابات بدون ضابطه و با رابطه است این اقدامات باعث نارضایتی بیشتر مردم، گسترش ناامیدی و صدمه به زیرمجموعه‌ها و نخبه کُشی می‌شود.

بازی ندادن جوانان در سیستم مدیریتی و عدم شایسته سالاری منتج به وضعیت کنونی خودروسازی شده است

پارسایی با بیان اینکه بازی ندادن جوانان در سیستم مدیریتی و عدم شایسته سالاری منتج به وضعیت کنونی خودروسازی شده است، ادامه داد: علیرغم شعارهای مکرر مسئولان مبنی بر جوانگرایی، مدیران ناکارآمد خودروسازی‌ها به عنوان هیات مدیره‌ سایر شرکت‌ها انتخاب شدند که مصداق بارز بی‌حرمتی به مردم است.

ضرورت واگذاری سهام ایران خودرو در بانک پارسیان

وی با بیان اینکه خودروسازی و امور مربوط به این حوزه به قدری گسترده است که زمان اضافه‌ای برای مدیران این شرکت‌ها باقی نمی‌ماند، تصریح کرد: اگرچه سهم قابل توجهی از بانک پارسیان متعلق به ایران خودرو و خودروسازی است اما این سهام باید واگذار می‌شد تا خودروسازان از این سهام بابت پرداخت بخشی از دیون خود استفاده کنند. حال که مدیر ایرانخودرو در راس هیات مدیره این بانک قرار گرفته تضاد سیاست‌های اعلامی و سیاست های اجرایی وزارت صنعت، معدن و تجارت مشهود است.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ گفت: حوزه کاری مدیران خودروسازی و معضلات این صنعت به قدری گسترده است که هرچه زمان برای آن صرف شود فرد نمی‌تواند امور مربوط به خودروسازی را رتق و فتق کند در این شرایط انتصاب مدیران خودروسازی در سایر شرکت‌ها وضعیت را بدتر می‌کند.

  • منبع خبر : خانه ملت