راه‌اندازی سرویس مشاوره رایگان تلفنی دادگستری استان
راه‌اندازی سرویس مشاوره رایگان تلفنی دادگستری استان
آرمان تبریز-معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری آذربايجان شرقي گفت: به‌منظور رفع مشکلات و پاسخ به سؤالات حقوقی مردم سرویس مشاوره رایگان تلفنی با همکارب کانون های وکلا و مشاورین حقوقی قوه قضائیه در دادگستری استان راه‌اندازی شده است.

آرمان تبریز-معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری آذربایجان شرقی گفت: به‌منظور رفع مشکلات و پاسخ به سؤالات حقوقی مردم سرویس مشاوره رایگان تلفنی با همکارب کانون های وکلا و مشاورین حقوقی قوه قضائیه در دادگستری استان راه‌اندازی شده است.
به گزارش خبرنگار ما در تبریز، مجید فراهانی از راه‌اندازی سرویس مشاوره تلفنی دادگستری استان خبر داد و اظهار داشت: بر اساس مکاتبه مرکز مشاوران و کارشناسان قوه قضائیه با رئیس محترم قوه قضائیه مبنی بر راه‌اندازی سرویس مشاوره برای مردم به این شکل که اجراکننده دادگستری و خدمات دهنده کانون وکلای رسمی و مشاوران قوه قضائیه باشد، سرویس مشاوره تلفنی دادگستری استان راه‌اندازی شده است.
وی افزود: در این راستا با توجه به آماده‌سازی مقدمات طرح، سر شماره ۵۱۲۶۵۰۰۰ با ۳۰ خط هم‌زمان آماده ارائه خدمات به مردم در راستای ارشاد و معاضدت حقوقی آن‌ها به‌صورت رایگان است.
معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری آذربایجان شرقی ادامه داد: طی این سیستم ارباب‌رجوع به وکیلی که در صف جواب‌گویی در انتظار بوده وصل و گفت‌وگو ضبط و ثبت می‌شود.
وی اضافه کرد: استفاده از سرویس از ابتدای دی ماه سال جاری مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت و شهروندان می‌توانند طی ایام کاری از ساعت ۹:۳۰ صبح تا ساعت ۱۴ با سر شماره ۵۱۲۶۵۰۰۰ تماس گرفته مشکلات خود را مطرح کنند، سرویس به شکلی بوده که وکلا می‌توانند در هرکجا که حضور دارند به ارباب‌رجوع پاسخ دهند.