دورهمی‌ شب یلدا را تبدیل به غم‌طولانی نکنیم
دورهمی‌ شب یلدا را تبدیل به غم‌طولانی نکنیم
آرمان تبریز-سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا با اشاره به نزدیکی شب یلدا و احتمال اوج گرفتن دوباره ویروس کرونا در خوزستان به شهروندان توصیه کرد دورهمی‌های خانوادگی شب یلدا را به غم طولانی نکنند.
آرمان تبریز-سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا با اشاره به نزدیکی شب یلدا و احتمال اوج گرفتن دوباره ویروس کرونا در خوزستان به شهروندان توصیه کرد دورهمی‌های خانوادگی شب یلدا را به غم طولانی نکنند.

رضا نجاتی با بیان اینکه غفلت ساده‌انگاری از ویروس کرونا می‌تواند پیامدهای ناگواری برای سلامتی خانواده‌ها داشته باشد افزود: این ویروس در کمین غفلت‌ ما است تا کادر درمانی را که هم‌اکنون اندکی نفس راحتی کشیده دوباره درگیرکند.

وی گفت:بر اساس بررسی علمی حدود ۸۳ از میزان مبتلایان به ویروس کرونا از جمع‌ها و دورهمی‌های خانوادگی است و ما باید با اجتناب از چنین تجمع‌هایی مانع از شیوع این ویروس کشنده شویم.

نجاتی افزود: یلدا طولانی‌ترین شب سال است ولی چنانچه از دورهمی‌های خانوادگی اجتناب نکنیم به غم طولانی تبدیل خواهد شد؛ بنابراین همه باید کمک کنیم چنین اتفاقی نیفتد و خانواده‌ها عزادار عزیزانشان نشوند.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا به محدودیت‌های تردد و ممنوعیت فعالیت برخی مشاغل در روزهای ۲۹ و ۳۰ آذر اشاره کرد و افزود: در این ۲ روز تنها مشاغل گروه یک حق فعالیت از ساعت ۱۸ به بعد دارند و مشاغل گروه ۲ و ۳ تا ساعت ۱۸ می‌توانند فعالیت داشته باشند.

نجاتی گفت: تردد خودروها در این ۲ روز سختگیرانه‌تر شده به طوری که تردد خودروها از ساعت ۲۰ تا چهار صبح ممنوع است.

وی با توصیه دوباره شهروندان به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی افزود: ویروس کرونا همچنان بین ما جولان می‌دهد و این ما هستیم که با رعایت این شیوه نامه‌ها ، سلامتی خود و دیگران را حفظ می‌کنیم.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا افزود: هنوز درمان قطعی برای این ویروس وجود ندارد و خبری از واکسن آن نیست بنابراین تا زمانی که درمان قطعی برای این ویروس پیدا نشود رعایت شیوه‌های نامه‌های برای همه الزامی است.

بنابر اعلام دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز هم اکنون اهواز ، آبادان و بهبهان در وضعیت نارنجی کرونایی و بقیه شهرستان‌های خوزستان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

با اعمال محدودیت کرونایی از اول آذر و کاهش چشمگیر موارد ابتلا به ویروس کرونا ، بیمارستان‌های امیرالمومنین(ع) و فاطمه الزهرا(س) اهواز از چرخه خدمات دهی به بیماران کرونا خارج شدند و بیمارستان‌های نفت به تعداد کمی بیمار، رازی با یک سوم ظرفیت و گلستان در اهواز با ۱۰ تخت مراقبت ویژه مشغول فعالیت هستند.

 نخستین موارد ابتلا به ویروس کرونادر کشور از اوایل اسفند ۱۳۹۸ مشاهده شد.

  • منبع خبر : خبر فوری