دومین مانور سراسری تعمیرات حوزه‌ی بهره‌برداری برق تبریز برگزار ‌شد
دومین مانور سراسری تعمیرات حوزه‌ی بهره‌برداری برق تبریز برگزار ‌شد
آرمان تبریز-دومین مانور سراسری تعمیرات حوزه‌ی بهره‌برداری همزمان با سراسر کشور طی روزهای 27 و 28 آذرماه در شرکت توزیع نیروی برق تبریز برگزار ‌شد.

 

آرمان تبریز-دومین مانور سراسری تعمیرات حوزه‌ی بهره‌برداری همزمان با سراسر کشور طی روزهای ۲۷ و ۲۸ آذرماه در شرکت توزیع نیروی برق تبریز برگزار ‌شد.

به گزارش خبرنگارما درتبریز، دومین مانور تعمیرات حوزه‌ی بهره‌برداری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی با هدف تعدیل انرژی مصرفی شبکه‌ی روشنایی معابر و اصلاح و بهبود ولتاژ شبکه‌ی فشار ضعیف همزمان با سایر شرکت‌های توزیع در روزهای پنجشنبه و جمعه مورخ ۲۷ و ۲۸ آذرماه برگزار شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز در تشریح دستاوردهای این مانور گفت: با توجه به اهداف این مانور، اکیپ‌های عملیاتی موفق به احداث و جایگزینی ۹۲۵۰ متر کابل خودنگهدار شدند. همچنین احداث و راه‌اندازی ۷ دستگاه ترانس جدید، جابجایی ۴ دستگاه ترانس پربار، و احداث و راه‌اندازی ۵۷ رشته فیدر جدید از دیگر اقداماتی بود طی مانور تعمیرات حوزه‌ی بهره‌برداری برقب تبریز به انجام رسید.

به گفته‌ی وی؛ در راستای اصلاح و بهبود ولتاژ شبکهی فشار ضعیف نیز در ۵۴ منطقه‌ی شهرستان‌های تبریز، اسکو و آذرشهر تعادل بار صورت گرفت و ولتاژ ۸۸۳ مشترک هدف‌گذاری شده اصلاح شد.

عادل کاظمی در تشریح محورهای این مانور یادآور شد: احداث پست‌های جدید توزیع برق در مرکز بار شبکه، تعدیل بار فیدرهای فشار ضعیف، بازآرایی شبکه، افزایش ظرفیت ترانسفورماتورها، تعدیل موقت مصارف روشنایی معابر اصلی، جمع‌آوری انشعابات مستقیم و مصارف تابلوهای تبلیغاتی، پایش و کنترل مصارف کارگاه‌های غیرفعال و تعدیل و جایگزینی چراغ‌های پرمصرف با چراغ‌های LED از اهم اقدامات این مانور بود.

وی با بیان اینکه این مانور توسط معاونت بهره‌برداری و دیسپاچینگ و امورهای تابعه‌ی برق تبریز برگزار ‌شد، خاطرنشان کرد: در این مانور دو روزه، بیش از ۲۵۰ نفر، ۱۵ بالابر و ۳۵ خودروی عملیاتی در قالب ۸۶ اکیپ عملیاتی شرکت داشتند.