سیستم برق میدان کاه‌فروشان (سامان میدانی)تبریز ساماندهی می‌شود
سیستم برق میدان کاه‌فروشان (سامان میدانی)تبریز ساماندهی می‌شود
آرمان تبریز-مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز از ساماندهی سیستم برق میدان کاه‌فروشان (سامان میدانی) و تبديل شبكه‌ی توزيع برق هوايي موجود به شبكه‌ی زميني و رفع افت ولتاژ این مکان خبر داد.

آرمان تبریز-مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز از ساماندهی سیستم برق میدان کاه‌فروشان (سامان میدانی) و تبدیل شبکه‌ی توزیع برق هوایی موجود به شبکه‌ی زمینی و رفع افت ولتاژ این مکان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما در  تبریز، عادل کاظمی بیان کرد: همزمان با سنگ‌فرش کردن میدان کاه‌فروشان در حدفاصل دارایی (اول میدان کاه‌فروشان) تا مسجد ایری‌‌لولر و مقابل هنرستان اکبریه توسط شهرداری، برق تبریز نیز با نصب دو پست هوایی و کابل ۲۰ کیلوولت زمینی، شبکه‌ی هوایی این محل را به طول ۸۰۰ متر به شبکه‌ی زمینی تبدیل می‌کند.

وی همچنین از نصب چراغ‌های روشنایی معابر دکوراتیو در این مسیر تاریخی خبر داد و افزود: این پروژه جهت ساماندهی سیستم برق و روشنایی معابر میدان کاه‌فروشان با هزینه‌ای بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال انجام می‌شود.

کاظمی در پایان تصریح کرد: پروژه‌ی ساماندهی سیستم برق میدان کاه‌فروشان با مشارکت شهرداری منطقه‌ی ۱۰ تبریز عملیاتی شده و در مدت کوتاهی به بهره‌برداری می‌رسد و با اتمام آن شاهد رفع افت ولتاژ شدید منطقه در این مکان خواهیم بود.

گفتنی است در پروژه‌ی تبدیل شبکه‌ی توزیع برق هوایی موجود به شبکه‌ی زمینی، ۲۲۰۰ متر کابل ۲۰ کیلوولت خشک آلومینیومی مونوفاز و نزدیک به ۴۰۰۰ متر کابل پروتودور آلومینیومی به کار رفته و توسط امور برق ستارخان اجرایی می‌شود.