سهم ۴۳۰ هکتاری آذربایجان شرقی از جنگل‌کاری اقتصادی در کشور
سهم ۴۳۰ هکتاری آذربایجان شرقی از جنگل‌کاری اقتصادی در کشور
آرمان تبریز-همزمان با هفته خاک با حضور رئيس سازمان جهادکشاورزي استان آذربايجان شرقي، رئيس دانشگاه علوم پزشکي تبريز ، معاون  هماهنگ کننده سپاه عاشورا و مديرکل منابع طبيعي و آبخيزداري استان با غرس تعدادي نهال به ياد شهيد فخري زاده و شهداي سلامت در محوطه معاونت غذا و داروي دانشگاه علوم پزشکي تبريز ، عمليات درختکاري و تقويت پوشش گياهي در عرصه‌هاي منابع طبيعي آذربايجان شرقي آغاز شد.

آرمان تبریز-همزمان با هفته خاک با حضور رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز ، معاون  هماهنگ کننده سپاه عاشورا و مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان با غرس تعدادی نهال به یاد شهید فخری زاده و شهدای سلامت در محوطه معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ، عملیات درختکاری و تقویت پوشش گیاهی در عرصه‌های منابع طبیعی آذربایجان شرقی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز، مهندس رحیم مهردادی در حاشیه این مراسم  در گفتگو با خبرنگاران هدف از کاشت این نهال‌ها را گرامیداشت و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهید فخری زاده و شهدای مدافع سلامت دانست و با اشاره به هفته‌ جهانی خاک، گفت: پنجم دسامبر مصادف با پانزدهم آذر ماه به عنوان روز جهانی خاک نامگذاری شده است که در کشور ما نیز این مناسبت به مدت یک هفته گرامیداشته می‌شود.

وی افزود: در هفدهم آذر ماه، در سراسر کشور با هدف جنگل کاری اقتصادی، اقدام به کاشت درخت می‌شود و امسال درختان به یاد شهدای مدافع سلامت و شهدای هسته‌ای به ویژه شهید محسن فخری زاده، کاشته می‌شوند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان از کاشت نهال در قالب زراعت چوب در ۱۱۰۰ هکتار از اراضی آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: سهم آذربایجان شرقی از جنگل‌کاری اقتصادی در کشور نیز ۴۳۰ هکتار می باشد.

 وی یکی از رسالتهای اصلی  منابع طیبعی و آبخیزداری را حفاظت از خاک و استفاده حداکثری از نزولات و آب های جوی دانست و افزود: طرح درخت کاری و تقویت پوشش گیاهی مناطبع ملی استان همزمان با سراسر کشور به همین منظور اجرا می شود.

مهندس مهردادی ادامه داد: یکی از نتایج اجرای این طرحها جلوگیری از فرسایش خاک، جلوگیری از رسوب گذاری و افزایش نفوذ پذیری آب در خاک می باشد که این نتایج موجب حفاظت از خاک می شود.