آخرین وضعیت پل همسان کابلی از زبان شهردار منطقه ۲ تبریز
آخرین وضعیت پل همسان کابلی از زبان شهردار منطقه ۲ تبریز
  آرمان تبریز-شهردار منطقه ۲ تبریز از اتمام عملیات نصب تیرهای عرشه پل همسان کابلی تبریز خبر داد.

آرمان تبریز-شهردار منطقه ۲ تبریز از اتمام عملیات نصب تیرهای عرشه پل همسان کابلی تبریز خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛باقر خوشنواز شهردار منطقه ۲ با اعلام اینکه روند عملیات اجرائی پل همسان کابلی تبریز تسریع یافته است، از اتمام عملیات نصب تیرهای عرشه این پل خبر داد.

شهردار منطقه ۲ در توضیح روند اجرای این پروژه گفت: نصب تیرهای عرشه هر دو سوی پل (عرشه شمالی و جنوبی) و قسمت میانی پروژه به اتمام رسیده است.

بنابه توضیحات شهردار منطقه ۲ تبریز، پل همسان کابلی بطول ۴۵۰ متر (با احتساب رمپ ها) و طول عرشه آن ۹۴ متر (بصورت فلزی) و همچنین عرشه سواره رو پل ۹ متر با ۴ تکیه گاه در حال اجراست و برای عملیات عمرانی آن ۱۳۰ میلیارد ریال هزینه می شود.

خوشنواز از پل همسان کابلی تبریز بعنوان پروژه ای مهم، تاثیرگذار و برجسته در رفع ترافیک شهری در حوزه شهرداری منطقه ۲ نام برده و اظهار داشت: این پل با قرار گرفتن در مرکزی ترین مسیر عبوری شهروندان از جاده ائل گلی و به علت همجواری با مهمترین مسیر ورودی شهر از طریق دروازه تهران، نقش بسزایی در کاهش بار ترافیکی پل کابلی ایفا خواهد کرد.

شهردار منطقه ۲ تبریز همچنین از تسریع عملیات احداث رمپ اصلاحی توانیر به بلوار استاد شهریار که از پروژه های مکمل پل همسان کابلی بشمار می آید نیز خبر داد و گفت: علیرغم بروردت هوا، عملیات اجرایی این پروژه با احداث دیواره سنگی در قالب مسیر مواصلاتی برای دستیابی به بلوار استاد شهریار، در حال اجراست.

وی در خاتمه اظهار داشت: رمپ اصلاحی توانیر به بلوار استاد شهریار هم با ۴۰ میلیارد ریال اعتبار در یک باند رفت بطول ۳۰۰ متر و عرض ۹ متر، توسط شهرداری منطقه ۲ در حال احداث است.