تعبیر «یوزارسیف» از «خواب برجامی» عزیز ایران!
تعبیر «یوزارسیف» از «خواب برجامی» عزیز ایران!
آرمان تبریز-علیرضا تاجریان؛ در نیمه دوم سال، بخش پایانی خواب برجامی عزیز ایران تعبیر شد؛ پیرمردی به اسم بایدن که وعده بازگشت به برجام را داده بود، با پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، عزیز آمریکا شد و پیروزی او در انتخابات، معادلات سیاسی و شرایط اقتصادی در ایران را تغییر داد.

آرمان تبریز-علیرضا تاجریان؛ در نیمه دوم سال، بخش پایانی خواب برجامی عزیز ایران تعبیر شد؛ پیرمردی به اسم بایدن که وعده بازگشت به برجام را داده بود، با پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، عزیز آمریکا شد و پیروزی او در انتخابات، معادلات سیاسی و شرایط اقتصادی در ایران را تغییر داد.
۱- عزیز مصر شبی خواب پریشان دید و تعبیرکنندگان خواب را فرا خواند تا خواب او را تعبیر کنند. به آنها گفت: «من در خواب دیدم که هفت گاو لاغر به هفت گاو چاق حمله کردند و آنها را میخوردند، و نیز هفت خوشه سبز و هفت خوشه خشکیده را دیدم که خشکیدهها بر گرد سبزها پیچیدند و آنها را از میان بردند».
تعبیرکنندگان خواب که قادر به تعبیر این خواب نبودند اظهار داشتند که اینها خوابهای پریشان است و ما به تعبیر اینگونه خواب های پریشان آشنا نیستیم!
به سراغ یوسف (یوزارسیف) رفتند، او تعبیری گویا و خالی از هرگونه پرده پوشی، و توأم با راهنمایی و برنامهریزی برای عزیز مصر کرد؛
هفت سال پی در پی باید با جدیت زراعت کنید، چرا که در این هفت سال بارندگی فراوان است، ولی آنچه را درو میکنیدبه صورت همان خوشه در انبارها ذخیره کنید، جز به مقدار کم وجیره بندی که برای خوردن نیاز دارید.
اما بدانید که بعد از این هفت سال، هفت سال خشک و کم باران و سخت در پیش دارید که تنها باید از آنچه از سالهای قبل ذخیره کردهاید استفاده کنید و گرنه هلاک خواهید شد، ولی مراقب باشید در آن هفت سال خشک و قحطی نباید تمام موجودی انبارها را صرف تغذیه کنید، بلکه باید مقدار کمی برای زراعت سال بعد که سال خوبی خواهد بود بود نگهداری نمائید.
بعد از آن سالی فرا میرسد پرباران که مردم از این موهبت آسمانی بهرهمند میشوند نه تنها کار زراعت و دانههای غذائی خوب میشود، بلکه علاوه بر آن دانههای روغنی و میوههائی که مردم آن را میفشارند و از عصاره آن استفادههای مختلف میکنند نیز فراوان خواهد بود.
***
۲- رئیس جمهور ایران که او را عزیز ایران می خوانند، در سال اول ریاست جمهوری خود، شبی در خواب دید که چهار گاو لاغر به چهار گاو چاق حمله کردند و آنها را خوردند و نیز چهار خوشه سبز بر گرد چهار خوشه سبز پیچیدند و آنها را از میان بردند.
عزیز ایران همه تعبیرکنندگان خواب و تحلیلگران سیاسی را فرا خواند؛ اما هیچ کدام از آن تعبیر و تحلیل درستی از این خواب ارائه نکردند. در این میان یک تعبیرکننده خواب که سریال یوسف را از صدا و سیما دیده بود و به تعبیر خواب یوزارسیف آگاه بود؛ خواب عزیز ایران را این گونه تعبیر کرد:
عزیز ایران به سلامت باد، شما در چهار سال اول ریاست جمهوری خود برای رسیدن به توافق هسته ای تلاش خواهید کرد و سرانجام برجام را هم امضا خواهید کرد. زمان چیدن میوه های برجام که رسید، دوره دوم ریاست جمهوری شما آغاز خواهد شد اما در چهار سال دوم، سال های سختی پیش رو خواهید داشت و بر مردم فشارهای زیاد تورمی و اقتصادی وارد خواهد شد. چرا که در آن سوی دنیا، در کشوری که برجام را امضا کرده است، رئیس جمهوری انتخاب خواهد شد که این توافق را پاره خواهد کرد.
پس مراقب باشید در چهار سال اول ریاست جمهوری، همه تخم مرغ هایتان را در سبد برجام نگذارید و برای چهار سال دوم ریاست جمهوری و اقتصاد کشور فکری کنید تا مردم از وضعیت اقتصادی راضی باشند. اگر چنین تدبیری داشته باشید، در سال آخر ریاست جمهوری شما، رئیس جمهور آن کشور (آمریکا) تغییر خواهد کرد و امیدها برای بازگشت به برجام زنده خواهد شد و جریان سیاسی حامی شما به ماندن در مسند قدرت امیدوار خواهد شد.
عزیز ایران این تعبیر یوزارسیفی از خواب برجامی خود را باور نکرد و برای چهار سال دوم تدبیر دیگری بجز برجام نیاندیشید. لذا در دوره دوم ریاست جمهوری خود، زمانی که می خواست گلابی های برجام را بچیند، ترامپ در آمریکا، عزیز آمریکا شد و توافق برجام را پاره کرد، چهار سال سخت و دشوار دوم شروع شد و تورم و گرانی افسارگسیخته مردم را بیچاره کرد؛ بسیاری از مردم بی سرپناه شدند، مستاجران پایتخت، حاشیه نشین شدند. گوشت قرمز، گوشت مرغ، کره، لبنات، حبوبات، روغن و … یکی پس از دیگری از سفره غذایی آنها حذف شد. اندک سرمایه ای هم که داشتند در بازار بورس، پودر شد!، قیمت دلار که به نظر می رسید همه تصمیم ها و معادلات اقتصادی کشور به آن وابسته است، از ۴۲۰۰ تومان به ۳۵۰۰۰ تومان رسید و …
***
۳- سال آخر ریاست جمهوری عزیز ایران فرا رسیده بود، نمایندگان مجلس که اکثریت آن از جریان رقیب دولت بود، قصد داشتند او را استیضاح کنند اما این کار را به صلاح کشور ندیدند و تصمیم حاکمیت بر آن شد که عزیز ایران سال آخر ریاست جمهوری را بر مسند قدرت بماند. نیمه اول سال برای دولت و مجلس، همه چیز آرام بود؛ دولت که خیالش از استیضاح راحت شده بود، به خود زحمت چندانی نمی داد تا شرایط اقتصادی کشور را تغییر دهد و آستانه تحمل مردم نیز بالا رفته بود چون چند بار گشایش اقتصادی را تجربه کرده بودند. مجلس نیز که ادامه این شرایط را به نفع جریان سیاسی خود می دید و خود را پیروز زودهنگام انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۴۰۰ می دانست، دیگر سخنی از سئوال و استیضاح بر زبان نمی آورد. اما در نیمه دوم سال، بخش پایانی خواب برجامی عزیز ایران تعبیر شد؛ پیرمردی به اسم بایدن که وعده بازگشت به برجام را داده بود، با پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، عزیز آمریکا شد و پیروزی او در انتخابات، معادلات سیاسی و شرایط اقتصادی در ایران را تغییر داد؛ جریان سیاسی حامی عزیز ایران، به بازگشت آمریکا به برجام و چیدن دوباره میوه های برجام امیدوار شد و دولت نیز احساس کرد که باید این بار سینگال های درست گشایش اقتصادی را بدهد؛ قیمت دلار از ۳۵ هزار تومان به کانال ۲۲ هزار تومان رسید، بازار بورس دوباره جان گرفت و …
جریان سیاسی رقیب دولت نیز به تکاپو افتاد و بار دیگر دعوای برجامی دو جریان سیاسی بالا گرفت و …
***
۴- بیچاره مردم!! معیشت اشان به گروگان گرفته شده است و با آنها بر سر نان سفره اشان، برای انتخابات ۱۴۰۰ معامله می شود؛ باید انتخاب کنند: جریان حامی عزیز ایران را انتخاب کنند به امید اینکه آمریکا به برجام بازگردد تا شاید در چهار سال اول ریاست جمهوری بایدن در آمریکا، دولتمردان در ایران، میوه برجام را بچینند و شرایط اقتصادی آنها بهبود پیدا کند و یا استدلال ها و وعده های جدید جریان رقیب را باور کنند و به آنها رای بدهند.
بیایید واقع بین باشیم؛ ترامپ از روزی که در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا شکست خورد، مبارزه انتخاباتی خود را برای پیروزی در انتخابات ۲۰۲۴ آغاز کرد. بنابراین اگر تعبیر خواب برجامی دوباره اتفاق افتاد چه کنیم؟ ؛ چهار سال اول ریاست جمهوری بایدن به امید چیدن میوه برجام باشیم و در سال ۲۰۲۴ دوباره با ترامپ یا یک رئیس جمهور جدید آمریکا مواجه باشیم که برجام را پاره می کند.
کاش همه دولتمردان و مجلس ما، این را باور می کردند که «از همت است هرکه به هر جا رسیده است».
«مشکل اقتصاد کشور نداشتن راهکار یا ندانستن راهکار نیست؛ راهکارها را کارشناسان میدانند. من میبینم از دولتی‌ها، از کسانی که در بخشهای دولتی هیچ مسئولیّتی ندارند امّا اقتصاددانند، از دانشگاهی‌ها، همه‌ چیزهای مشترکی را بیان میکنند. هم آن که در دولت است، هم آن که در مجلس است یا آن که در دانشگاه است، وقتی میخواهند راهکار ارائه بدهند، راهکارهای مشترکی را، چیزهای مشترکی را [بیان میکنند]. بنابراین راهکارها معلوم است. ما چه کم داریم؟ آنچه ما نیاز داریم، یک همّت و شجاعت و اهتمام جدّی و پیگیری است؛ این را ما لازم داریم.» (۱)
دولت برای نشان دادن همّت و شجاعت خود در رسیدگی به مشکلات اقتصادی و بهبود معیشت مردم نزدیک به ۷ ماه فرصت دارد؛ دو دوره ۱۰۰ روزه. مردم هم آنچه بر سر سفره اشان هست، می بینند و باور می کنند و می تواند عملکرد دولتمردان را در دو دوره ۱۰۰ روزه ارزیابی کنند و دوباره به این جریان سیاسی رای دهند.
مردم اگر مجلس را در این ۷ ماه کنار خود ببیند، همّت و شجاعت و اهتمام جدّی و پیگیری آنها را در اقتصاد کشور لمس کنند، در انتخابات ۱۴۰۰ بر اساس واقعیت ها، به رئیس جمهور آینده ایران رای خواهند داد.
پس دولت عزیز و مجلس عزیز، لطفا دعواهای برجامی خود را تمام کنید و همت و شجاعت در حل مشکلات اقتصادی کشور داشته باشید. مردم ایران به جریان سیاسی رای خواهند داد و کسی را عزیز ایران خواهند کرد که همت و شجاعت آنها را دیده و شعارها و وعده هایشان را در سفره خود لمس کرده باشند.