خروج مرغ از استان آذربایجان شرقی ممنوع شد
خروج مرغ از استان آذربایجان شرقی ممنوع شد
آرمان تبریز-معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی از ممنوعیت خروج مرغ از استان آذربایجان شرقی خبر داد.

آرمان تبریز-معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی از ممنوعیت خروج مرغ از استان آذربایجان شرقی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛مهندس جاوید بهروزین در گفتگوی زنده تلویزیونی برنامه سحرلر ـ چای نبات شبکه سهند، ضمن بیان این مطلب افزود: طبق دستور دادستان محترم مرکز استان، خروج مرغ از استان آذربایجان شرقی تا اطلاع ثانوی ممنوع است و مرغداران زحمتکش نیز با عنایت به شرایط موجود بایستی نهایت همکاری و همدلی را با مسئولین ذیربط داشته باشند تا انشاا… این برهه را نیز به خوبی و خوشی پست سر بگذاریم.

وی با بیان اینکه قیمت گوشت مرغ در بازار متاثر از نهاده های دامی است که متاسفانه در ماههای اخیر با افزایش قیمت و در برخی موارد با کمبود موجودی مواجه شده است افزود: علاوه بر این هزینه های بهداشتی، درمان، دارو، واکسن و در مجموع هزینه های نگهداری و پرورش مرغ در ماههای اخیر افزایش یافته اند که همه این عوامل در نهایت موجب افزایش قیمت تمام شده محصول در بازار شده است.  

مهندس بهروزین اضافه کرد: یکی دیگر از عوامل اصلی و تاثیرگذار در کمبود تولید گوشت و افزایش قیمت گوشت مرغ، کاهش میزان جوجه ریزی در ۲۰ روز اول مهرماه سالجاری بویژه از نهم تا نوزدهم مهرماه سالجاری است این خلاء باعث بوجود آمدن تبعات منفی آن یعنی کمبود و افزایش نرخ مرغ گوشتی بعد از ۴۵ الی ۵۰ روز در بازار فروش شد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان با اشاره به توزیع مرغ منجمد در بازار از طریق شرکت پشتیبانی امور دام استان، اظهار کرد: شرکت پشتیبانی امور دام استان با ابلاغ ستاد تنظیم بازار استان اقدام به توزیع روزانه ۵۰ تن مرغ منجمد در سطح استان نموده است که در صورت تقاضای زیاد و کشش بازار این رقم قابل افزایش می باشد.

وی در بخش پایانی سخنان خود با تصریح این نکته که توزیع گوشت مرغ منجمد در راستای تعدیل بازار و تامین نیاز مصرف کنندگان انجام می شود، مجدداً تاکید کرد: براساس دستور دادستان محترم آذربایجان شرقی خروج مرغ از استان اکیداً ممنوع می باشد و تمامی مرغداران هم استانی باید نهایت همکاری را در این خصوص با مسئولین ذیربط استان به عمل آورند.