آخرین وضعیت پروژه های مشارکتی شهرداری تبریز بررسی شد
آخرین وضعیت پروژه های مشارکتی شهرداری تبریز بررسی شد
خبرگزاری آریا-جلسه شورای راهبردی پروژه‌های مشارکتی شهرداری تبریز و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) برگزار شد.

خبرگزاری آریا-جلسه شورای راهبردی پروژه‌های مشارکتی شهرداری تبریز و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز، این جلسه با حضور جواد رحمتی معاون فنی و عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی، ایرج شهین باهر شهردار تبریز، شهرام دبیری رئیس شورای شهر تبریز و جمعی از مدیران شهری و اعضای شورای شهر تبریز به منظور بررسی موانع اجرایی و گزارش پیشرفت کار پروژه ها برپا شد.

شهردار تبریز در این جلسه با تاکید بر لزوم هم افزایی دستگاههای مختلف گفت: باید قبول کنیم وضعیت دولت و اعتبارات آن به گونه‌ای است که نمی‌توان کاری کرد و در این شرایط تمام دستگاههای استانی باید توان خود را تجمیع کنند.

ایرج شهین‌باهر ادامه داد: اگر گاهی مشاهد می‌شود شاخص‌های توسعه برخی استان‌ها حتی با لحاظ نبود بودجه دولتی قابل توجه است، دلیل آن همراهی در خود استان است که از توان یکدیگر استفاده کرده اند.

او با بیان اینکه رویکرد و نگرش مجموعه شهرداری به همین رویه است، افزود: نگاه تمام مدیران در تمام سطوح باید مبنی بر حل مشکلات باشد.

در ادامه این جلسه رئیس شورای اسلامی شهر تبریز نیز خواستار برپایی جلسات با راهبرد و دستور جلسه مشخص شد و گفت: این جلسات باید همراه با تصمیم‌گیری های کلی، سیاست گذاری، تعریف فرایندها و گزارش گرفتن از پیشرفت پروژه و اقدامات انجام یافته باشد.

دبیری تاکید کرد: باید بحث‌های کارشناسی و جزئیات توسط کمیته‌های مختلف موجود انجام شود و خروجی به این جلسات بیاید. فرایندها را تعریف کنیم تا کار با کیفیت خوب سرعت بالا همراه باشد.

او همچنین در خصوص پروژه پارک بزرگ تبریز نیز بیان کرد: علاوه بر مشاوری که قرارگاه تعیین کرده، پیشنهاد می‌کنم شهرداری خود برای این پروژه یک مشاور اختصاصی داشته باشد تا بتوانیم نظرات خود را ارائه دهیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص پروژه آبگیری سد شهید مدنی و انتقال آب برای آبدار کردن مهرانه رود، گفت: محل تامین بودجه این پروژه بوده و از طریق شهرک طلائیه تامین خواهد شد.

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز هم در این جلسه خواستار تامین منافع شهرداری از اجرای پروژه آبگیری سد شهید مدنی شد.

سونیا اندیش تصریح کرد: باید توجه داشته باشیم که اساس وظیفه اجرای این طرح بر عهده آب منطقه آذربایجان شرقی است.

بررسی کمی و کیفی پروژه های مشارکتی شهرداری تبریز اعم از ساماندهی مهرانه رود، احداث ۲۰۰۰ واحد مسکونی در شهرک جوانان، کنارگذر شمال غربی، گردشگری شهید مدنی و آجی چای، آماده سازی شهرک طلائیه، و… از جمله بحث های مطرح شده در این جلسه بود.