مدیریت جهادی با روحیه بسیجی، نقش بی نظیری در فائق آمدن بر مشکلات اقتصادی کشور از خود ایفاء می کند
مدیریت جهادی با روحیه بسیجی، نقش بی نظیری در فائق آمدن بر مشکلات اقتصادی کشور از خود ایفاء می کند
آرمان تبریز-رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی، گفت: مدیریت جهادی با روحیه بسیجی، نقش بی نظیری در فائق آمدن بر مشکلات اقتصادی کشور از خود ایفاء می کند.

آرمان تبریز-رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی، گفت: مدیریت جهادی با روحیه بسیجی، نقش بی نظیری در فائق آمدن بر مشکلات اقتصادی کشور از خود ایفاء می کند.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز، مهندس اکبر فتحی در گفتگوی تلفنی با برنامه کندیمیز رادیو تبریز ، ضمن تبریک هفته بسیج و بیان این مطلب افزود: با توجه به شرایط اقتصادی سخت حاکم بر جامعه و اعمال تحریم های ناجوانمردانه علیه نظام مقدس اسلامی، داشتن روحیه ایثار، اخلاص، فداکاری و مدیریت جهادی می تواند تاثیر بسزایی در حل مشکلات اقتصادی کشور داشته باشد.

وی، ادامه داد: جهادگران عرصه سازندگی جهادکشاورزی در زمان خود مدیریت جهادی را به عینه به اثبات رسانده اند.

مهندس فتحی با اشاره به آغاز فصل کشت پاییزه، اضافه کرد: امسال کشت پاییزه با مشکلات عدیده ای از جمله در خصوص تامین نهاده، تامین بذور و تامین نقدینگی با توجه به افزایش نهاده ها مواجه بود تهیه و تدوین کشاورز کارت در وزارت جهادکشاورزی و صدور آن در سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی از مهم ترین اقدامات جهادکشاورزی استان در تسهیل و تامین نهاده های مورد نیاز برای آغاز کشت پاییزه بود که با انجام این مهم بیش از ۹۵ درصد کشت پاییزه در سطح استان اتفاق افتاده است.

وی از آغاز صدور کشاورز کارت در استان آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: ۱۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات ۱۲ درصد در قالب «کشاورز کارت» در اختیار تولید کنندگان محصولات استراتژیک گندم ، جو و دانه های روغنی در استان آذربایجان شرقی قرار می گیرد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان با تاکید بر این نکته که تامین غذایی جامعه رسالت اصلی سازمان جهادکشاورزی استان است، اظهار کرد: تامین غذایی جامعه منجمله مواد پروتئینی و لبنیات اولویت کاری سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی است، این امر با همکاری و همدلی کشاورزان زحمتکش استان انجام می شود خوشبختانه در سطح بازار هیچگونه محدودیت و کمبودی در تهیه و تامین اقلام اساسی غذایی جامعه وجود ندارد.

وی، گفت: در فصل برداشت باغات مخصوصاً باغات سیب قرار داریم محصولات درجه ۴ و ۳ محصول سیب با مشکل فروش در بازار مواجه هستند که برای رفع این معضل، ایجاد و راه اندازی صنایع فرآوری و تبدیلی تولیدات کشاورزی در استان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مهندس فتحی در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار کرد: تنظیم بازار میوه شب عید برعهده وزارت جهادکشاورزی گذاشته شده است برنامه ریزی برای تامین دو قلم میوه (پرتقال و سیب) در سازمان جهادکشاورزی استان شروع شده و امیدواریم با تلاش همکاران مشکلی در این زمینه نداشته باشیم.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان در بخش پایانی سخنان خود ابراز امیدواری نمود تا با انجام جمیع وظایف قانونی خود بتوانیم در زیرساخت های کشاورزی موثر بوده و با مصرف بهینه آب کشاورزی و آبیاری های تحت فشار، مجتمع های کشاورزی را توسعه بخشیده و با اقدامات نرم افزاری نیز بتوانیم غذای مورد نیاز جامعه را بطور کامل تامین نمائیم.

گفتنی است با مصوبه ستاد تنظیم بازار، مسئولیت ذخیره سازی و تنظیم بازار میوه شب عید به وزارت جهاد کشاورزی سپرده شده و این وزارتخانه مسئولیت دارد با ذخیره سازی به موقع از افزایش قیمت میوه‌ها توسط واسطه ها در شب عید جلوگیری به عمل آورد.

 

روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان