اجرای مستمر دستورالعمل های بهداشتی در ناوگان اتوبوسرانی / عدم امکان نوسازی بدلیل مشکلات ناشی از تحریم ها
اجرای مستمر دستورالعمل های بهداشتی در ناوگان اتوبوسرانی / عدم امکان نوسازی بدلیل مشکلات ناشی از تحریم ها
آرمان تبریز-مدیر عامل این شرکت در مصاحبه با برنامه تبریزیم در خصوص عملکرد شرکت واحد در مقابله با شیوع کرونا گفت: از زمان شروع بیماری کرونا در سال گذشته و به منظور حفظ سلامتی شهروندان شاهد تعطیلی 45 روزه حمل و نقل عمومی بوده ایم و پس از آن نیز فعالیت ناوگان اتوبوسرانی با رعایت دستورالعمل های بهداشتی ، ضد عفونی اتوبوسها و ایستگاهها با همکاری خدمات شهری شهرداری انجام می شود .

آرمان تبریز-مدیر عامل این شرکت در مصاحبه با برنامه تبریزیم در خصوص عملکرد شرکت واحد در مقابله با شیوع کرونا گفت: از زمان شروع بیماری کرونا در سال گذشته و به منظور حفظ سلامتی شهروندان شاهد تعطیلی ۴۵ روزه حمل و نقل عمومی بوده ایم و پس از آن نیز فعالیت ناوگان اتوبوسرانی با رعایت دستورالعمل های بهداشتی ، ضد عفونی اتوبوسها و ایستگاهها با همکاری خدمات شهری شهرداری انجام می شود .

به گزارش خبرنگار ما در تبریز ؛ مهندس غنی زاده افزود: کلیه ایستگاهها ، دکه ها، اتوبوسهای ناوگان به صورت مستمر و روزانه ضدعفونی می شود همچنین دستگاه مه پاش در پایانه های اتوبوسرانی مستقر بوده که نسبت به ضدعفونی اتوبوسها در پایان هر سرویس اقدام می نماید .
غنی زاده تصریح کرد : ۶۵ نیروی نظارت و بازرسی بصورت شبانه روزی بر امر رعایت دستورالعمل های بهداشتی ، نظافت و ضدعفونی ناوگان و نیز رعایت اصول بهداشتی همچون استفاده از ماسک توسط مسافرین نظارت می نماید .
وی در خصوص میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی نیز گفت: با توجه به رسالت خدمات رسانی شرکت واحد شاهد رعایت موارد مربوط به استفاده از ماسک به میزان بیش از ۸۰ % توسط شهروندان در خطوط ۷۲ گانه اتوبوسرانی هستیم و سعی داریم برای افراد فاقد ماسک نیز با کمک خیرین ماسک رایگان تهیه و در اختیار آنان قرار دهیم .
همچنین در محیط اداری نیز تمامی امورات اداری بصورت دورکاری از طریق دبیرخانه انجام می گیرد و ضدعفونی محیط اداری و توزیع اقلام بهداشتی و ماسک برای کارکنان و رانندگان به طور مستمر انجام می گیرد
در ادامه مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه در خصوص شلوغی اتوبوسها در برخی ساعات گفت: از شهروندان خواهشمندیم در زمان های شلوغ اتوبوس مد سفر خود را تعویض نموده و یا از سفرهای غیر ضروری در حد امکان خودداری نمایند .
وی افزود: در مسیر تندرو اتوبوس هیچ گونه مشکلی از اختصاص اتوبوس نداریم و در صورتیکه شهروندان محترم زمان انتظار را رعایت و در استفاده از اتوبوس عجله نداشته باشند مشکلی از بابت ازدحام پیش نخواهد آمد.
مهندس غنی زاده با اشاره به اینکه ۸۲% ناوگان در اختیار بخش خصوصی با عمر بالا فعال می باشند ، گفت : از سال ۹۵ به بعد به علت تحریم های ظالمانه و محدودیت های مالی امکان خرید اتوبوس از کارخانجات اتوبوس سازی داخلی و یا واردات اتوبوس با وجود حمایت شورا و شهرداری تبریز و پیگیریهای مستمر نداشته ایم و سیاست گذاری اتوبوسرانی به سمت بازسازی اتوبوسهای موجود بوده است .
غنی زاده افزود : در حال حاضر ۳۵ دستگاه اتوبوس در حال بازسازی می باشد که در شش ماه آتی کاربازسازی آنها به اتمام خواهد رسید .
مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه در خصوص حمایت از ناوگان بخش خصوصی تحت نظارت گفت: در ادامه سال کمک هزینه معیشتی نزدیک به ۱۰۰۰ نفر از رانندگان و کمک رانندگان بخش خصوصی با اعتبار بالغ بر ۵ میلیارد ریال بصورت بلاعوض پرداخت شده ضمن اینکه هزینه ۵۰% بیمه اعتباری رانندگان با مصوبه هیئت مدیره در دست اقدام می باشد.
مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه در خاتمه افزود: استراتژی اصل شرکت واحد در حال حاضر هوشمندسازی ناوگان می باشد بطوریکه در حال حاضر سوخت گیری ، نظارت بر سرویس دهی اتوبوسها ، پیامک های آموزشی و اجتماعی بصورت سیستمی و هوشمند انجام می گیرد و امیدواریم همکاری و مشارکت شهروندان در هزینه اتوبوسرانی که با پرداخت کرایه و استفاده از کارت بلیت الکترونیکی که تنها منبع درآمد اتوبوسرانی می باشد وبا حمایت شورا و شهرداری تبریز نیز امکان توسعه ناوگان و هوشمندسازی امکان پذیر می گردد .