سهمیه ۴۰هزار واحدی طرح اقدام ملی مسکن در آذربایجانشرقی
سهمیه ۴۰هزار واحدی طرح اقدام ملی مسکن در آذربایجانشرقی
آرمان تبریز-مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجانشرقی سهمیه استان از طرح مسکن ملی را 40 هزار واحد عنوان کرد .

آرمان تبریز-مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجانشرقی سهمیه استان از طرح مسکن ملی را ۴۰ هزار واحد عنوان کرد .

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ ابوالقاسم سلطانی اظهار داشت: بالغ بر ۱۷ هزار واحد آن سهمیه شهر جدید سهند، ۱۸ هزار و ۲۰۰ واحد آن سهمیه شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت (تبریز، مراغه، اهر، مرند) و ۵۰۰۰ واحد آن متعلق به شهرهایی با جمعیت کمتر از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت (شامل ۶۰ شهر) می باشد.
وی از واگذاری چهار هزار واحد مسکن ملی به متقاضیان خبر داد و تصریح کرد: ۵۴ هزار و ۱۴۸ نفر در طرح مسکن ملی ثبت نام کرده اند که از این تعداد، ۲۶ هزار و ۵۲۰ نفر واجد شرایط شناخته شده و هفت هزار و ۱۶۸ نفر نیز تایید نهایی شده اند.
سلطانی ادامه داد: از هفت هزار و ۱۶۸ نفر که تایید نهایی شده اند، سه هزار و ۷۵۸ نفر، توانسته اند مبلغ ۴۰ میلیون تومان را واریز نمایند و دو هزار و ۵۴۰ نفر از آنان نیز می دانند پروژه هایشان در چه مرحله ای است.
وی بزرگترین مشکل طرح مسکن ملی را کمبود زمین برای احداث آن داست و خاطرنشان کرد: برای طرح مذکور، ۲۰۰ هکتار زمین مورد نیاز بود که تا الان بالغ بر ۸۰ درصدآن تامین شده است.
سلطانی افزود: به دلیل کمبود زمین، مجبور به افزایش سهمیه شهر جدید سهند در طرح مذکور شدیم که بر این اساس، برای جلوگیری از ایجاد حاشیه نشینی، فاز ۵ را نیز اضافه کردیم .