افتتاح اولین سیستم تصفیه خانه کاملاً بسته کشور به دست معاون رئیس جمهوردر تبریز
افتتاح اولین سیستم تصفیه خانه کاملاً بسته کشور به دست معاون رئیس جمهوردر تبریز
 آرمان تبریز-اولین سیستم تصفیه خانه کاملاً بسته کشور به دست دکتر کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست افتتاح شد.

آرمان تبریز-اولین سیستم تصفیه خانه کاملاً بسته کشور به دست معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛دکتر عیسی کلانتریر؛در افتتاح این پروژه گفت:با افتتاح این طرح پتروشیمی تبریز صنعت پاک شد و بایستی الگوی سایر صنایع غرب استان باشد.
دکتر آل هاشم امام جمعه تبریز هم گفت ،حفظ محیط زیست دستور اسلام است.اجرای این پروژه نگرانی اهالی روستاهای مجاور را مرتفع کرد.
همچنین در این مراسم دکتر پورمحمدی استاندار آذربایجانشرقی طی سخنانی اظهار داشت: این حرکت بایستی در بقیه صنایع استان نیز نهادینه گردد و با ید توازن را در توسعه پایدار برقرار نماییم.
بر اساس این گزارش؛شرکت پتروشیمی تبریز همواره به توسعه پایدار می اندیشد و در کنار توسعه و اشتغالزایی، ایفای مسئولیت های اجتماعی و تعهدات زیست محیطی، فراتر از استانداردهای ملی را در سرلوحه اقدامات خود دارد.

این طرح که از اقدامات داوطلبانه شرکت در جهت صیانت از محیط زیست است برگ زرین دیگری بر عملکرد شرکت پتروشیمی تبریز می باشد و سندی است بر سبزینگی پتروشیمی تبریز بعنوان صنعت سبز استان
با اجرای این پروژه سطوح حوضچه ها و تجهیزات روباز با استفاده از ورق های مخصوص پوشانیده شده و جریان گازهای حاوی VOCبه وسیله ی شبکه­ لوله­ کشی از جنسGRP توسط مکنده ها جمع آوری و به سیستمRTO هدایت و در آنجا سوزانده و امحاء می­شوند.